Моя унікальність

Згідно з сучасними психологічними дослідженнями, бути особистістю означає бути цілісною, активною, відкритою, неповторною, унікальною людиною, здатною до саморозвитку та саморегуляції. Усі ці якості свідчать про гармонійний розвиток особистості та зумовлюють її подальші успіхи. Ефективна взаємодія між людьми також залежить від взаємної поваги та безумовного прийняття один одного. Але що робити, коли сам індивід не розуміє власної унікальності, не знає власних талантів та шляхів їх реалізації, він – знецінений та спустошений? Перша важлива умова – це усвідомлення, що настав час розкриватися та розвиватися. Другий крок – звернення до фахівця, який у цьому допоможе.

На щастя, в Бердянському державному педагогічному університеті є така підструктура та фахівці, які завжди готові прийти на допомогу в самопізнанні та самовдосконаленні. Простором таких можливостей є навчальна психолого-консультативна лабораторія, в рамках роботи якої кожен здобувач освіти може пізнати особливості власного «Я».

Так, однією з таких можливостей була участь в майстер-класі доцента кафедри психології факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв Тетяни Малихіної «Моя унікальність або Чим мене обдарував рід?». Мета зустрічі полягала в розкритті власної унікальності, пошуку ресурсів, які передані нам по Роду та допомагають розкрити таланти і здібності.

На майстер-класі учасники відшукували відповіді на такі питання: У чому моя унікальність?; Що я вмію робити краще за інших?; Чим я можу поділитися зі світом?; Чим можу бути йому корисним?; Якими унікальними талантами і здібностями я наділений?; Кому зі свого Роду я завдячую за свою унікальність? Робота була напрочуд ефективною, адже було застосовано декілька психологічних технік з використанням метафоричних асоціативних карт: «Субособистості», «Грані», «42», «Із скрині минулого», «Історія жінки», «Майстерня сімейних історій». Результатом проведення майстер-класу стало усвідомлення учасниками власної неповторності.Тож пам’ятаймо, що кожен з нас – унікальна особистість й важливо цим пишатися!

Текст і фото – кафедра психології


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print