«Мистецьке коло»- осередок наукових і творчих пошуків

Студентський науковий гурток «Мистецьке коло» (керівники – Віра Бурназова, Галина Гайнетдінова, Світлана Сергієнко) щороку підводить підсумки наукової роботи і творчої діяльності. Учасники наукового гуртка взяли участь у міжнародних і всеукраїнських науково-практичних конференціях, де презентували доповіді з актуальних тем, пов’язаних з питаннями музичного мистецтва та його впливу на психоемоційний стан учасників освітнього процесу.

За результатами участі здобувачів вищої освіти в конференціях опубліковані тези в збірниках матеріалів конференцій Марини Розгон, Марії Єремейчук, Романа Теслі, Андрія Максименка, Андрія Проценка, Олександри Ш., Світлани Синенької, Іллі Рєзніка, Аліни Козловської, що підтверджено відповідними сертифікатами.

Окрім наукової складової, потужний практичний і виконавський аспект забезпечують учасники гуртка у рамках діяльності творчої лабораторії «Музична вітальня». Це підтверджується участю в різноманітних конкурсах та фестивалях всеукраїнського й міжнародного рівнів, де наші здобувачі й керівники отримали численні нагороди, подяки та визнання. Так, на V Міжнародному двотуровому фортепіанному конкурсі “PIANO-ART” (Словаччина, 20.07.2023) здобувачка першого рівня вищої освіти 4 курсу спеціальності 014 Середня освіта (Музичне мистецтво) Марія Єремейчук стала лауреатом І премії у номінації «Класичне фортепіано» (Керівник – Світлана СЕРГІЄНКО), а на III  Всеукраїнському відкритому конкурсі молодих виконавців української інструментальної музики ім. Германа Жуковського (17-23 квітня 2023р.) здобувачка стала лауреатом III премії у номінації «Класичне фортепіано».

 Лабораторія «Музична вітальня» – осередок творчої  взаємодії, креативу, де учасники активно займаються розробкою, створенням та впровадженням творчих проєктів, успішно проводять музичні івенти, серед яких відзначаються тематичні виступи на університетських заходах та участь у конкурсах і фестивалях. Так, до Днів науки БДПУ було презентовано Івентпростір «РеалМ’юзік» https://youtu.be/AwMTM5C_Qi0, творче відеопривітання “Миколаю, поспішай!” до Дня Святого Миколая https://www.youtube.com/watch?v=QmTiwKg-iq8&feature=youtu.be, музичне відеопривітання до Різдва Христова https://youtu.be/gV6h8Yrzmps, до вшанування 85-ї річниці з Дня народження Мирослава Скорика – творчий проєкт «Мелодія безмежного таланту» https://youtu.be/3XM_KF5vFuk

Напередодні Великодня, залучившись до проведення культурно-мистецької толоки «Великдень єднає»  (11 квітня 2023 року), гуртківці популяризували мелос української гагілки «Подоляночка». Палкими ритмами аргентинського танго, учасників Фестивалю науки БДПУ, вразив концертний виступ здобувача  ІІ курсу другого  (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 014 Середня освіта (Музичне мистецтво) Іллі Рєзніка у складі естрадного ансамблю https://drive.google.com/drive/u/0/folders/1SUaIueHUwyH6cu3HxO2Wn5KSLjmElM4Y

Для всієї університетської  спільноти  справжнім  мистецьким подарунком до Дня Незалежності України стало виконання  в центрі Києва просто неба Гімна України від випускниці спеціальності 014 Середня освіта (Музичне мистецтво) Марії Єремейчук,  https://www.youtube.com/watch?v=wEimty5EaJ4

 Яскравим початком  новорічних святкувань  став  відеопроєкт  до Дня Святого Миколая. Весело та радісно прозвучала п’єса у виконанні здобувача І курсу другого  (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 014 Середня освіта (Музичне мистецтво) Миколи Барболіна https://youtu.be/QmTiwKg-iq8.

У рамках роботи наукового гуртка проходять традиційні зустрічі з видатними композиторами Запорізького краю (Зустріч з Наталією Боєвою в рамках Музичної вітальні (https://bdpu.org.ua/wp-content/uploads/2023/05/Tvorcha_zustrich_z_holovoiu_Zaporizkoho_oblasnoho_oseredku.pdf)

Також велика увага приділяється зустрічам з фахівцями-практиками, у рамках яких проводяться гостьові лекції.  Запрошеною гостею є докторка філософії в галузі освіти, доцентка кафедри музичного мистецтва Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського Людмила Аристова https://www.youtube.com/watch?v=iANCrJ5SSso, з якою протягом багатьох років підтримується тісна співпраця.

Творча лабораторія «Музична вітальня» продовжує вносити значний вклад у розвиток музичного мистецтва в університетському середовищі. Результати нашої роботи свідчать про високий рівень таланту та творчості учасників, а також про позитивний вплив на культурний осередок Бердянського державного педагогічного університету.

Керівники наукового гуртка “Мистецьке коло”

Віра Бурназова, Галина Гайнетдінова, Світлана Сергієнко


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print