Наукова співпраця викладачів БДПУ з фахівцями у галузі STEM-освіти

26-27 жовтня 2023 року на базі кафедри фізики Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка проходила міжнародна науково-методична інтернет-конференція «Технологічне забезпечення STEM-освіти в умовах підготовки фахівця природничо-математичного напряму».

Знані науковці з України, Болгарії, Молдови, Польщі, Словаччини і Туреччини; викладачі і методисти закладів вищої освіти з різних куточків України упродовж роботи конференції ділились думками і досвідом вирішення проблемних питань сучасної природничої освіти та системи професійної підготовки майбутніх педагогів, зокрема: особливості використання цифрових технологій в умовах мультидисциплінарності STEM-освіти, цифрове обладнання проекту “Клас майбутнього”, навчальний фізичний експеримент у контексті реалізації елементів STEM-освіти, формування критичного мислення здобувачів освіти засобами штучного інтелекту, світоглядно-ціннісні аспекти STEM-освіти, підготовка майбутніх педагогів до формування в учнів цілісних уявлень про природничо-наукову картину світу та ін.

Завідувач кафедри фізики та методики навчання фізики БДПУ Олександр Школа мав честь виступити на пленарному засіданні конференції з доповіддю “Проблеми формування і діагностики наукового світогляду майбутніх учителів фізики”, в якій було висвітлено теоретико-методичні аспекти розв’язання цієї актуальної і багатогранної проблеми з використанням результатів власного педагогічного досвіду. Запропоновані автором підходи щодо вирішення одного з найскладніших освітніх завдань системи їх професійної підготовки були підтримані і рекомендовані для впровадження у практику вітчизняних педагогічних закладів вищої освіти. У другий день конференції учасники розподілилися за актуальними тематичними напрямами: розробка і впровадження інноваційних програм і технологій природничо-наукової освіти, інтеграційна модель реалізації фізичного компоненту змісту загальної середньої освіти, формування світогляду майбутнього вчителя в умовах НУШ та реалізації сучасних ІКТ. Результати представлених наукових доробків будуть опубліковані у збірнику тез конференції.

Щиро вдячні організаторам конференції за потужний захід живого спілкування та обміну досвідом вирішення проблемних питань розвитку сучасної природничої освіти та системи професійної підготовки майбутніх учителів природничо-математичного профілю та сподіваємося на подальшу плідну співпрацю.

Завідувач кафедри фізики та методики навчання фізики БДПУ Олександр Школа


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print