Навички першої допомоги від команди FAST

29.07.2023 року викладачі кафедри біології, здоров’я людини та фізичної реабілітації Бердянського державного педагогічного університету взяли участь у тренінгу «Навички першої допомоги для цивільних українців» від компанії FAST.

Захід відбувся завдяки Фонду Олени Пінчук на базі Dialog Hub в місті Києві. Учасники тренінгу відпрацювали механізм надання домедичної допомоги в сучасних умовах, набули вмінь визначати послідовність дій при наданні домедичної допомоги дорослим при раптовій зупинці кровообігу за умови наявності автоматичного зовнішнього дефібрилятора та за його відсутності. Присутні набули практичних навичок визначати критичну кровотечу, надавати домедичну допомогу постраждалим при масивній зовнішній кровотечі, порушенні прохідності верхніх дихальних шляхів тощо.

Під час зустрічі було зосереджено увагу на роботі за Наказом МОН № 441 від 09.03.2022, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 28 березня 2022 р. за № 356/37692 про затвердження порядків надання домедичної допомоги особам при невідкладних станах. Відповідно до статті 6 Закону України «Про екстрену медичну допомогу», Концепції розвитку системи екстреної медичної допомоги, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 22 травня 2019 року № 383-р та пункту 8 Положення про Міністерство охорони здоров’я України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 року № 267 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 24 січня 2020 року № 90), з метою удосконалення надання домедичної допомоги особам при невідкладних станах учасники відпрацювали порядок надання домедичної допомоги дорослим при: раптовій зупинці кровообігу, порушенні прохідності верхніх дихальних шляхів – обструкція стороннім тілом, масивній зовнішній кровотечі, підозрі на гострий мозковий інсульт, підозрі на гострий інфаркт міокарда, підозрі на пошкодження хребта, травматичній ампутації, утопленні тощо.

Дякуємо команді FAST за корисний тренінг, оскільки отримані навички – це першочерговий hard skill, особливо в сучасних умовах, коли обсяг ризиків для життя людини зростає в десятки разів.

Доктор педагогічних наук, професор
кафедри біології, здоров’я людини та фізичної реабілітації
Бердянського державного педагогічного університету
Хатунцева С.М.
Світлини з архіву кафедри


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print