«(Не) дрібниці в стосунках»

21 листопада 2023 р. в межах щорічної Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» на факультеті психолого-педагогічної освіти та мистецтв Бердянського державного педагогічного університету проведено тренінг «(Не) дрібниці в стосунках». Метою заходу було висвітлити та проаналізувати питання, що стосуються  загального розуміння особливостей проблеми домашнього насильства, зокрема, психологічного насильства та розбір практичних кейсів про те, як запобігати психологічному насильству, та як діяти у стосунках, в яких воно вже відбувається (як у ролі постраждалої людини, так і в ролі кривдника/-ниці та свідка).

Під час заходу здобувачі вищої освіти спеціальностей 013 Початкова освіта та 053 Психологія активно долучалися до діалогу, висловлювали свої думки та переживання, розбирали такі поняття як «аб’юз», «аутинг», «газлайтинг», «віктімблеймінг», «мобінг», «сталкінг» та шукали шляхи їх вирішення. Учасники тренінгу перевіряли свій емоційний та фізичний стан, проходили анкетування щодо обізнаності з теми. Виконували різні вправи, детально попрацювали з такою, як «Я-повідомлення», що дозволило усвідомити, наскільки важливою є навичка правильно висловлювати власну думку. Аналізуючи різні життєві ситуації, кожен присутній міг поділитися власним досвідом, і це дало змогу зрозуміти, що тема «(НЕ)дрібниці у стосунках» є актуальною та необхідною. 

Тренінг було підготовлено ГО «Південно-східна українська асоціація практичних психологів та арттерапевтів» у межах співпраці UNFPA та ГО «Інноваційні соціальні рішення» за підтримки уряду Великої Британії. Думки, погляди та рекомендації, викладені у цьому заході, належать авторам(-кам) і не обов’язково відображають офіційну політику чи позицію UNFPA, ГО «Інноваційні соціальні рішення» або уряду Великої Британії.

За матеріалами факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print