6-8 жовтня ц. р. відбувся стажувальний візит представників та представниць громадських організацій з Львівської, Івано-Франківської, Тернопільської та Запорізької областей у Херсоні. Серед поданих заявок на стажування була відібрана кандидатура к. пед. н, доцента, завідувача кафедри соціальної педагогіки, керівника волонтерського загону «Палітра добра» Катерини Петровської.
Стажувальний візит відбувався в рамках проекту «Посилення громадянського суспільства в місцевих громадах», що реалізовує Молодіжна організація «Нова генерація» за фінансової підтримки Національного фонду підтримки демократії (NED).
В перший день стажувального візиту в Херсоні відбулася зустріч з координаторками Інформаційно-ресурсного центру «Правовий простір» Наталією Бімбірайте та Анною Мартинюк. Вони розповідали про діяльність мережі центрів правової інформації та консультацій, ділилися досвідом та планами на майбутнє.
Також цього дня учасники стажування мали можливість поспілкуватися з головою Фонду громади міста Херсон «Захист» Ларисою Польською. Вона ділилася кращими практиками благодійництва, досвідом вирішення локальних проблем та розвитку громади.
І на завершення дня стажери долучилися до доброї справи – прийняли участь у благодійному аукціоні від ЦМІ «Тотем» та Благодійного Фонду «Майбутнє Херсонщини», що відбувався в затишному смарт-кафе «SHKAF». Усі зібрані кошти будуть витрачені на придбання матеріалів (фарби, пензлі, папір, холсти) для творчості Андрія Лещінського. Цей талановитий двадцятиоднорічний хлопець через свої фізичні вади залишився наодинці в геріатричному пансіонаті. Єдиним, що приносить йому хоч якоїсь наснаги у житті, залишається бажання малювати. Але зараз свої малюнки він створює за допомогою простої ручки та олівця на клаптиках паперу з різних блокнотів. Через те у Юлії Ситних, голови Фонду, виникла ідея провести такий благодійний аукціон – об'єднатися всім небайдужим людям, і зібрати матеріали для творчості, які Фонд передасть хлопцю.
На завершення для учасників аукціону зіграли резиденти смарт-кафе «Місто Несплячих».
Другий день стажувального візиту був теплим і сонячним у с. Чаплинці. Гостинна, енергійна та віддана своїй справі Алена Ращупкина (заступник начальника управління соціального захисту населення Чаплинської РДА та координаторка Волонтерського центру, Чаплинського районного осередку Ліги соціальних працівників України) розповідала про особливості діяльності громадських організацій у прикордонній зоні, співпрацю державних та громадських організацій у сільській місцевості. Головним меседжем зустрічі стало те, що коли є бажання допомогти іншим – можна зробити неможливі речі і подолати будь-які перепони.
Третій день стажувального візиту громадських активістів з інших регіонів України на Херсонщині змогли відвідати громаду с. Олексіївки, зустрітися з активом громади, серед яких ГО «Здоров'я громади» (Анна Усова, Оксана Басенко). Зустріч проходила в місцевому анті-кафе, знайомились з досвідом створення публічного простору «Сороконіжка», спілкувались з членами шкільного парламенту.
Учасників стажування дуже цікавило які у молоді міста є можливості для дозвілля, самореалізації та культурного розвитку. Тому, в Херсоні змогли відвідати «Art Hub» та зустрітись з Леонідом Єжуровим, який розповів про діяльність «хабу», активна фаза якої якраз розпочалась цієї осені. Частина групи відвідала «Першу кіно школу», яку запровадив у місті Устін Данчук. Творчі роботи та діяльність кіношколи вразила та надихнула дівчат, які мали великий інтерес до теми movie making.
На учасників стажувального візиту в найближчому майбутньому чекають нові партнерства, проекти, події, ідеї, які народились саме під час цього стажування. Дякую Оксані Глєбушкіній – координаторці стажування та молодіжній громадській організації «Нова генерація» за блискучу організацію стажування та наповнення його якісним змістом.
Катерина Петровська,
доцент, завідувач кафедри соціальної педагогіки
(за матеріалами Оксани Глєбушкіної)
На фото: робочі моменти стажувального візиту