Одкровення PR-майстрині

«Що таке піар та чим він відрізняється від реклами» – розповіла студентам-журналістам 3-х та 4-х курсів провідний спеціаліст у галузі управлінського менеджменту, продажів, переговорів, PR та реклами Тетяна Іванова. Разом зі своїм чоловіком, професором, доктором педагогічних наук Валерієм Івановим та українським журналістом, письменником Георгієм Почепцовим, вона відвідала БДПУ з метою провести тренінги серед майбутніх «акул пера». Невеличка на зріст жіночка, на високих підборах, переступивши поріг аудиторії відразу розпочала лекцію про PR. Перш за все, вона пояснила, чим піар відрізняється від реклами, в чому полягають загальні риси та особливості цих кампаній, а також порадила студентам почитати книжку петербурзького «піарника» Антона Вуйма, яка має назву «Чорний піар». Пані Тетяна наводила приклади того, чому піар є важливою ланкою сьогодення. Добрий піар-хід звертає увагу суспільства, приховує в собі маніпуляцію і, таким чином, людина більш схильна до придбання нових речей, одягу тощо. З вуст PRмайстрині слухачі дізналися дещо про розкручену американську корпорацію Apple. Пані Тетяна запевняє, що продукція корпорації не якісна, а свою славу отримала через естетичний дизайн та моду. Піар-менеджери ненав’язливо запевнили людей в тому, що інноваційні технології з надкушеним яблучком нині модні та круті.

І подібних прикладів чимало. На кожному кроці нас оточують речі зі своїм іміджем. Тетяна Іванова розуміла, що її аудиторія складалася переважно з майбутніх журналістів, у роботу яких не входить піар і реклама та все ж радила звернути увагу на цю професію. Вона зазначила, що піарнику не складає труднощів знайти гарну роботу та отримувати не малі гроші.

Студенти Інституту філології та соціальних комунікацій прослухали повчальний тренінг, отримали деякі знання у галузі піару і вже можуть вирішувати для себе, чи мають вони бажання пов’язати своє життя з піар-світом та його багатогранністю.

…В іншій аудиторії професор Валерій Іванов розкривав перед нашими студентами секрети формування громадської думки (див. світлини).

Кристина Корінець,

студентка-журналістка БДПУ

Світлини Олександра Степаненка


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print