«Олімпійська Вітальня – 2022» З Валерієм Борзовим

29 липня 2022 року в рамках відзначення Олімпійського дня 2022 ( #OlympicDay #MoveForPeace!) відбулась онлайн зустріч із українським легкоатлетом, політичним і громадським діячем, дворазовим Олімпійським чемпіоном, срібним і бронзовим призером Олімпійських ігор, членом Міжнародного олімпійського комітету, першим президентом Національного олімпійського комітету України, першим міністром спорту України, народним депутатом України ІІІ і ІV скликань Валерієм Пилиповичем Борзовим.

Захід було проведено Луганським обласним відділенням Національного олімпійського комітету України (ЛНОКУ) згідно з онлайн-проєктом «Олімпійська вітальня», який набирає широкої популярності, адже цього разу долучилось близько 80 учасників, серед яких був представник Бердянського державного педагогічного університету, факультету фізичної культури, спорту та здоров’я людини, доцент кафедри біології, здоров’я людини та фізичної реабілітації Віталій Гнатюк.
Валерій Пилипович видався дуже цікавим спікером, адже впродовж майже двох годин він відповідав на безліч питань, зокрема, як мотивувати себе до занять спортом, як побороти власні страхи перед виходом на змагання, розповідав про еко- та кіберспорт, ділився думками, яких реформ потребує наша спортивна галузь та ін.
Традиційно наприкінці заходу гість «Олімпійської вітальні» визначив переможця в номінації «Найцікавіше запитання». Його автором став юний киянин Ілля, який займається стрибками з жердиною. Саме він отримає подарунок від Луганського обласного відділення НОК України за питання про те, як Валерій Борзов прийшов у спорт і визначився зі своєю спеціалізацією.
Наприкінці заходу пан Валерій дав настанови всім присутнім та молодому поколінню, що активно бере участь у Олімпійській вітальні, побажав життєвих успіхів та перемоги України, бо сьогодні це найголовніша мрія всіх українців.
Слід зауважити, що Валерій Пилипович є людиною-легендою з непоборним українським духом. У далекому 1972 році на Олімпіаді в Мюнхені він зумів завоювати Олімпійське золото. Ця перемога європейського атлета настільки вразила світову спільноту, зламавши тим самим стереотип домінування афроамериканських спортсменів у цьому виді змагань, що інформацію про нього було записано на легендарному золотому аудіо-візуальному диску американського роботизованого космічного зонду Вояджер-1 і відправлено у далекий космос. У 2012 році космічний зонд покинув Сонячну систему і продовжив рух у міжзоряному просторі. І ось вже 45 років він несе на своєму борту інформацію про славетного українського спортсмена-легкоатлета. Ми повинні знати, пишатися та шанувати таких людей, а також переймати безцінний досвід.

За матеріалами та світлинами ЛНОКУ і
доцента кафедри БЗЛФР Віталія Гнатюка


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print