Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція

Щороку наприкінці літа Україна відзначає День Державного Прапора і головне державне свято – День Незалежності. Попри широкомасштабну війну, викладачі факультету філології та соціальних комунікацій Бердянського державного педагогічного університету доєдналися до відзначення цих дат. Зокрема, викладачі кафедри української мови та славістики провели для здобувачів вищої освіти виховний захід «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція», метою якого було з’ясувати значення життєвих цінностей, гідної поведінки для кожної людини, а також визначити сутність і роль громадянської позиції.


Учасники заходу назвали характеристики людини, яка має власну гідність (принциповість, толерантність, щирість, чесність, справедливість, впевненість, знання своїх прав, уміння відстоювати власну позицію, не порушуючи прав інших людей, уміння не принижуватися та не принижувати інших тощо) та висловили своє розуміння цих понять. Погодилися з тим, що особиста гідність людини тісно пов’язана з активною громадянською позицією, а громадянські почуття пов’язані із суспільством, з країною, де ми живемо: почуття любові до Батьківщини, почуття обов’язку її захищати, почуття поваги до символів держави, її культури, мови, традицій, історії, почуття громадянської гідності. Громадянська позиція людини закріплюється в її переконаннях, моральних приписах, особистісних громадянських якостях і виявляється в її діях і вчинках.
Зустріч пройшла в теплій дружній атмосфері. Слухачі виявляли відверте зацікавлення, жваво вступали в дискусію.
Сподіваємось, що цей виховний захід допоможе нашим здобувачам вищої освіти вдосконалити навички відповідальної і водночас безпечної поведінки, уміння адекватного прийняття рішень у різноманітних, зокрема складних життєвих ситуаціях, за будь-яких обставин не втрачати власну гідність і залишатися достойними громадянами нашоїкраїни.

Валентина Юносова,
канд. філол. наук, доцентка
кафедриукраїнськоїмови
та славістики


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print