Перший досвід захисту курсових робіт студентів-хореографів: мистецький аспект

Бердянський державний педагогічний університет готує якісних фахівців, які здатні працювати в різних, іноді в непередбачуваних, умовах і вирішувати актуальні професійні завдання. Здобуття навичок онлайн хореографічного навчання, уміння створювати танцювальні номери з використанням цифрових технологій, проходження практики в змішаних форматах, реалізація творчих та наукових амбітностей на основі академічної свободи відповідає вимогам часу і умовам, у яких навчаються здобувачі вищої освіти спеціальності «Хореографія» БДПУ.

Так, під час захисту курсових робіт з ОК «Мистецтво балетмейстера» (ОПП «Хореографія») студенти 2 курсу продемонстрували достатній рівень сформованості початкових наукових компетентностей. Це був перший досвід написання студентами-хореографами дослідницько-реферативної праці, яка дозволяє майбутньому фахівцеві виробити практичні вміння написання та захисту наукової праці (пошук джерел інформації та робота з ними, реферування наукової та методичної літератури, порівняння кількох поглядів на одну проблему тощо), виявити рівень знань з теорії, історії та практики хореографії (мистецький аспект), продемонструвати вміння самостійно мислити, робити узагальнення та висновки.

Захист передбачав публічний виступ у присутності членів комісії і одногрупників, студентів молодших курсів (за бажанням). На захисті були присутні керівники курсових робіт і викладачі кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін: Марина Погребняк, Руслан Павленко, Олена МартиненкО, Дмитро Ільїн та Юлія Тараненко. Студенти впевнено захищали курсові роботи, що свідчить не лише про їх обізнаність з досліджуваної проблематики, а й про зацікавленість обраною темою. Кожна доповідь супроводжувалася показом змісту курсової роботи. Окрім цього деякі студенти підготували змістовні презентації (А. Полюхіна, Д. Пойманова), які сприяли кращому усвідомленню інформації.

На думку комісії, найкращим виявився захист курсових робіт В. Паустовського та А. Полюхіної, які, наразі, захищали однакову тему «Танцювальна терапія як ланка між культурою та психологією особистості», але висвітлили обрану проблематику по-різному.

Однією з порад викладачів до студентів була важливість активізації їх участі в науковій діяльності, а саме написання наукових тез і виступів на наукових конференціях. Перший крок у науковій діяльності виявився результативним. Вважаємо, що майбутні спеціалісти будуть і надалі проявляти інтерес до науки і популяризувати БДПУ в науковому просторі.

За матеріалами кафедри ТМНМД


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print