Підсумки роботи наукового гуртка «Сучасні проблеми масової комунікації»

31 травня 2021 року на засіданні наукового гуртка «Сучасні проблеми масової комунікації», що діє при кафедрі соціальних комунікацій (керівник – старша викладачка Анжеліка Шульженко), було підведено підсумки його роботи, що, незважаючи на карантинні обмеження, виявилася досить плідною.

Упродовж року студенти денної та заочної форм навчання спеціальності 061 Журналістика брали участь у роботі наукових конференцій. Зокрема, ІІІ Всеукраїнській науково-практичній конференції «Суспільство і особистість у сучасному комунікаційному дискурсі», Запоріжжя, 28 квітня 2021 року (Тетяна Волканова, Ростислав Генералов, Вікторія Напрягло, Ліана Макар, Вікторія Мельник, Дмитро Отрішко, Дарина Тестова); IV Міжрегіональній студентській конференції «Медіакартина світу: формування особистості під впливом медіа», Бердянськ, 11 травня 2021 року (Людмила Куликова, Валентин Самойленко, Олександра Костиніч, Тетяна Волканова, Дарина Тестова, Ольга Лемешева, Арсеній Мельніков), а також стали учасниками секції на Днях науки-2021 у Бердянському державному педагогічному університеті (Тетяна Волканова, Ростислав Генералов, Максим Ладний, Арсеній Мельніков, Анастасія Чередниченко).

Наукові здобутки студентів опубліковані у збірниках: Суспільство і особистість у сучасному комунікаційному дискурсі: Матеріали ІІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції 28 квітня 2021 р., м. Запоріжжя [Електронний ресурс] / В. Л. Погребна, В. М. Попович, Н. В. Островська, О. О. Турба та ін. Електрон.дані. Запоріжжя : НУ «Запорізька політехніка», 2021. 448 с. Збірник тез наукових доповідей студентів Бердянського державного педагогічного університету на Днях науки 13 травня 2021 року. Том 1. Суспільні науки. Бердянськ : БДПУ, 2021. 606 с. та Медіакартина світу: формування особистості під впливом медіа: ІV Міжрегіональна студентська конференція, 11 травня 2021 р. : тези доповідей. Бердянськ : БДПУ, 2021. 95 с.

Здобувачі вищої освіти брали також участь у тренінгах професійного спрямування. Так, 20–21 березня у студії творчого розвитку «Інсайт» за підтримки Запорізького обласного благодійного фонду «Гендер ЗЕД» відбувся тренінг під назвою «Школа толерантності з питань СОГІ», серед учасників якого були студенти-журналісти 2 та 3 курсу разом із завідувачкою кафедри соціальних комунікацій Юлією Мельніковою. 19 до 22 травня, на онлайн-платформі Zoom відбувався семінар-тренінг «Висвітлення проблематики торгівлі людьми в медіа». Його організатори – Сьодерторнський Університет (Стокгольм, Швеція), Міжнародна організація з міграції, Рада країн Балтійського моря та Інститут журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка – запросили до участі в семінарі 20 студентів-журналістів з різних куточків України. І серед них – першокурсник заочного відділення спеціальності 061 Журналістика Арсеній Мельніков.

Студентка 3 курсу Тетяна Волканова підготувала дослідження на тему «Телепередачі з ознаками патогенності в українському телевізійному просторі» до ІІ тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузі знань «Журналістика» (науковий керівник – доцент кафедри соціальних комунікацій Анастасія Носко).

У ході засідання наукового гуртка найактивніші здобувачі вищої освіти були відзначені нагородами.

Тетяна Волканова, студентка 3 курсу, була відзначена Подякою ректора за активну наукову діяльність, Подякою Ради молодих вчених БДПУ за популяризацію сучасної науки та активну наукову діяльність та Грамотою за активну участь у конференції «Медіакартина світу : формування особистості під впливом медіа».

Ростислав Генералов, студент 4 курсу, відзначений Подякою Ради молодих вчених БДПУ за популяризацію сучасної науки та активну наукову діяльність.

Дарина Тестова, студентка 2 курсу, та Арсеній Мельніков, студент 1 курсу, були відзначені Грамотами за активну участь у конференції «Медіакартина світу : формування особистості під впливом медіа».

Принагідно на засіданні гуртка співробітнику кафедри Степану Гериліву було вручено Грамоту за активну міжнародну діяльність, а доцентці кафедри соціальних комунікацій Анастасії Носко – Подяка ректора університету за активну наукову діяльність, підготовку студентів до Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт

Наступного дня, 1 червня, на відкритому засіданні вченої ради були нагороджені завідувачка кафедри соціальних комунікацій Юлія Мельнікова Подякою Запорізької облдержадміністрації за багаторічну сумлінну працю, плідну науково-педагогічну діяльність, вагомий особистий внесок у підготовку висококваліфікованих спеціалістів, упровадження сучасних методів, навчання і виховання молоді та з нагоди Дня науки, завідувачка навчальної лабораторії телерадіожурналістики Світлана Литовченко – Подякою міського голови за сумлінну працю на освітянській ниві, плідну науково-педагогічну діяльність, високий професіоналізм та з нагоди Дня науки, старша викладачка Анжеліка Шульженко – Грамоту ректора БДПУ і Грамоту Міністерства освіті і науки України за багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у підготовку висококваліфікованих спеціалістів, за плідну науково-педагогічну діяльність.

За матеріалами кафедри соціальних комунікацій


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print