Черговим заходом Тижня психології став Третій регіональний фестиваль практичної психології та арт-терапії «Психологічний калейдоскоп», організований кафедрою психології.
Так, 25 квітня викладачі та співробітники кафедри познайомили студентів усіх курсів спеціальності «Практична психологія» з унікальними техніками та сучасними методами роботи практичного психолога. Такий безцінний досвід стане у нагоді не лише майбутнім фахівцям, а й кожній особистості, що прагне досягти успіху та самореалізуватися.
Тому студенти першого курсу разом із доцентом Оленою Карапетровою на майстер-класі «Як захистити себе від маніпуляції?» вчилися розпізнавати закодовані техніки впливу та чинити їм свідомий опір. За допомогою вправ, опрацьованих на міні-тренінгу, майбутні психологи мали змогу виробити в себе механізми захисту від негативного впливу оточуючих. Така тема є досить актуальною в сучасному світлі, оскільки кожного дня нами намагаються маніпулювати з метою досягнення результатів, не бажаних для нас. Тому дуже важливо вміти вчасно розпізнати та відреагувати на такий вплив.
Старший викладач Наталія Сердюк за допомогою арт-терапевтичної методики «Акватипія» сприяла розкриттю внутрішнього світу студентів другого курсу. На її майстер-класі присутні мали змогу не лише познайомитися з оригінальною технікою, а й знайти глибинні відповіді на хвилюючі їх питання, розкрити власний творчий потенціал та знайти необхідні ресурси для саморозкриття.
Старший лаборант навчальної психолого-консультативної лабораторії Тетяна Ляхор говорила зі студентами другого курсу про такий важливий аспект нашого життя, як час. У процесі виконання вправ з тайм-менеджменту, учасники майстер-класу мали змогу відповісти на головне питання «Де живе час?» та виробити для себе унікальні стратегії його збереження й раціонального використання.
Вирішення серйозного питання чи життєвої ситуації завжди вимагає від нас глибоких роздумів та об’єктивного погляду. Проте, ефективність таких рішень залежить від комплексного аналізу проблеми, включаючи всі аспекти людського мислення: раціональність, емоційність, критичність, оптимізм, креативність та узагальнення. Студенти третього курсу мали змогу на майстер-класі старшого викладача Олени Колпакчи «Шість розумних капелюхів» відпрацювати техніку паралельного мислення.
А ось доцент Людмила Кашкарьова учасників свого майстер-класу «Дружити чи ворогувати – тобі самому обирати» познайомила з такими негативними емоційними проявами як «провина» та «образа». Присутні мали змогу не лише вивчити особливості власного прояву таких почуттів, а й дізнатися про шляхи їх ефективного подолання з метою збереження цілісності власної особистості.
Завершальним етапом фестивалю став майстер-клас старшого лаборанта кафедри психології Марини Богдан, яка разом зі студентами п’ятого курсу, формулювала цілі та знаходила ефективні шляхи їх досягнення. Яскравою особливістю міні-тренінгу стало використання настільної психологічної гри «Спіраль самопізнання», яка дозволила присутнім усвідомити власні бар’єри та знайти ресурси для досягнення бажаного результату.
Загалом, цьогорічний «Психологічний калейдоскоп» охопив декілька напрямів практичної психології та арт-терапії: когнітивна та зображувальна терапія, тайм-менеджмент, юнгіанський психоаналіз та терапія за допомогою метафоричних асоціативних карт. Такий інтерактивний досвід кожного разу дає свої результати: з одного боку студенти поглиблюють теоретичні знання з основ консультування та психокорекції й підкріплюють їх навичками практичної роботи. Іншою позитивною стороною проведення фестивалю є пізнання учасниками своєї особистості, вирішення актуальних життєвих питань та націлення на досягнення успіху. І звичайно ж, такий ненав’язливий формат роботи завжди дарує гарний настрій організаторам та учасникам.
Марина Богдан
старший лаборант кафедри психології
факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв
Фото Ольги Медведєвої,
студентки 3 курсу
факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв