Правопросвітній захід Юридичної клініки БДПУ у форматі судового засідання

27.05.2024 р. Юридичною клінікою БДПУ «Кворум» було організовано правопросвітній захід, присвячений цивільній відповідальності за порушення авторського права. До заходу долучилися здобувачі освіти різних спеціальностей, викладачі та співробітники бібліотеки БДПУ.

Для обговорення теми ми обрали нестандартну форму і підготували змодельоване судове засідання. Студенти виступали в ролі судді (Мельникович А., м1пр-з), секретаря (Симоненко В., 4 пр), адвоката позивача (Копілець В., м1пр-з), адвокатів відповідачів (Клименко А., м1пр-з, Коротун К., 4 пр).

Для гри використали фактичні обставини цивільної справи за позовом київського викладача до викладача Ужгородського Національного університету і до УжНУ про порушення авторських прав. Ця резонансна справа про плагіат у навчально-методичному комплексі, розміщеному у репозитарії УжНУ, розглядалася у судах трьох інстанцій: першій, апеляційній, касаційній з 2018 по 2024 р.

Учасники нашого судового процесу, дотримуючись вимог цивільного процесуального законодавства, акцентували увагу присутніх на нормах Закону України «Про авторське право і суміжні права», висновках Верховного Суду щодо плагіату як порушенню авторського права.

Студенти – учасники ігрового судового засідання в межах юридичної клінічної освіти відпрацювали навички щодо представництва інтересів клієнтів в суді, роботи на посадах судді і секретаря.

Учасники правопросвітнього заходу переконалися в тому, що плагіат – це не лише аморальний вчинок, прояв академічної недоброчесності, а й правопорушення, за яке може настати цивільна відповідальність.

За матеріалами гуманітарно-економічного факультету


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print