Журналістська освіта на факультетах журналістики в Україні: в якому вона стані, який її зміст та відповідність вимогам часу, проблеми взаємодії медіаринку та освіти – ці та інші питання розглядалися на Загальноукраїнській конференції «Журналістська освіта: що маємо і куди рухаємося?». Захід, ініційований ГО «Детектор медіа», відбувся 25 жовтня 2016 року у Києві. Участь у ньому взяла завідувач кафедри соціальних комунікацій БДПУ, доцент Анастасія Носко.
Проведення конференції стало відгуком на критику якості журналістської освіти в Україні, яка з кожним роком зростає. Медіаринок часто незадоволений рівнем знань та умінь випускників факультетів журналістики, оскільки останні не мають достатньо знань та практичних навичок для роботи в сучасних умовах медіа індус.
На початку конференції були презентовані результати пілотного дослідження, проведеного ГО «Детектор медіа», «Стан журналістської освіти на факультетах журналістики в Україні», яке ґрунтувалося на оцінці низки показників діяльності кафедр та факультетів журналістики, а також опитуванні представників медіаіндустрії та випускників журналістських факультетів.
«Основною ціллю дослідження був не рейтинг, а привернення уваги до системи журналістської освіти, виокремлення основних проблем і тенденцій, – наголосила виконавча директорка ГО «Детектор медіа» Діана Дуцик. – Бо зараз ми підійшли до межі, коли зберігати статус-кво в освіті не можна, ми сподіваємось що дослідження стане поштовхом змін».
Власне, були названі такі проблеми, як: перенасичення навчальних планів філологічними дисциплінами, доволі скромне залучення до викладання журналістів-практиків, слабка технічна база, брак зв’язків з едіа індустрією, слабка інтеграція у міжнародний контекст, проблема комунікації кафедр/ факультетів із зовнішньою аудиторією (детально ознайомитися зі звітом можна за посиланням : http://osvita.mediasapiens.ua/go_telekrytyka/diyalnist/produkty/spetsialniy_zvit_stan_zhurnalistskoi_osviti_na_fakultetakh_zhurnalistiki_v_ukraini/ ).
В рамках конференції були проведені експертні обговорення означених проблем із залученням представників Міністерства освіти і науки України, Незалежної асоціації телерадіомовників, українських медіа та представників вишів із різних куточків України.
Кафедра соціальних комунікацій