Більш ніж третина території України стала забрудненою через війну мінами та вибухонебезпечними залишками війни. На жаль, новини про трагічні випадки серед цивільного населення вже давно стали не рідкістю. Тому знання в цій області стають ключем до захисту власного життя та життя інших.
22 березня ц.р. за ініціативи кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти для здобувачів спеціальності 231 Соціальна робота було проведено кураторську годину, на якій розглянули основні аспекти протимінної безпеки, зокрема як діяти в разі виявлення боєприпасів, до яких служб звертатись та ін.
Запрошеними спікерами стали Попенко Данііл та Шабала Богдан – інструктори з напряму «Мінна небезпека» Комунарської РО Товариства Червоного Хреста України.
У межах заходу здобувачі вищої освіти мали змогу ознайомитися з:
- різновидами мін та інших вибухових пристроїв;
- наслідками від застосування мін (фізичні, психологічні, екологічні);
- територіями, які вважають небезпечними та несуть пряму загрозу життю людини (зелені посадки, водойми, береги річок, місця вибухів, узбіччя доріг, території, промарковані офіційними або неофіційними попереджувальними знаками «Небезпечно міни», «Увага міни» тощо);
- правилами та рекомендаціями безпечної поведінки під час артобстрілу.
Окрім того, здобувачі мали можливість трансформувати свої теоретичні знання в практичні кейси.
Такі заходи мають велике значення, оскільки сприяють формуванню навичок безпечної поведінки, набуттю досвіду, а також навчають аналізувати складні ситуації та приймати обдумані рішення, які можуть врятувати життя.
За матеріалами кафедри