Робототехніка в промисловості

11-15 вересня на базі THE COMPANY “DEL a.s.” спільно з “VOS a SPS” в м. Ждя́р-над-Сазавою (Чеська республіка) пройшли міжнародні змагання «Робототехніка в промисловості» (“ROBOTICS IN INDUSTRY”).

Змагання відбувались в галузі робототехніки на дослідно-експериментальних стендах з пневмоавтоматики, електропневмоавтоматики, електрогідравліки, електропневматики та автоматики.

Уперше до змагань долучився Бердянський державний педагогічний університет. Команду представили студенти факультету фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти Анна Хацько, Максим Бежан та Артем Крат (3 курс, спеціальність 015 Професійна освіта. Енергетика), Артем Півень (4 курс, спеціальність 015 Професійна освіта. Енергетика) та Олександр Медведенко (2 курс магістратури, спеціальність 014 Середня освіта. Трудове навчання та технології), під керівництвом к.п.н., доцента Сергія Онищенка. Також Сергія Онищенка обрано до складу журі.

Протягом змагальних днів відбулись індивідуальні змагання та за їх результатами визначились переможці в загальному заліку.

Учасники різних спеціальностей розробляли системи, складали схеми, налагоджували механізми, програмували контролери і представляли на розсуд журі працюючі роботизовані системи з десятків різноманітних елементів, з різними алгоритмами керування та засобами контролю.

Правила досить прості: після жеребкування команди отримують задачу, пропонують свою схему, алгоритм автоматизації заданого процесу, обирають обладнання для реалізації, збирають та налагоджують систему на стенді. Впродовж змагань команди почергово проходять п’ять етапів: пневмоавтоматика, електропневмоавтоматика, електрогідравліка, електропневматика та автоматика.

Для перемоги важливо вміти працювати в команді – правильно розділити задачу між членами команди, взаємодіяти при вирішенні окремих завдань, а потім швидко об’єднати їх здобутки у розв’язок задачі автоматизації. Велике значення має час виконання завдання, отже злагодженість і спритність у деяких випадках можуть мати вирішальне значення для завоювання перемоги.

Отже після змагальних днів наші учасники отримали наступні нагороди: Анна Хацько – друге місце на етапі «Пневмоавтоматика», Олександр Медведенко – друге місце на етапі «Електропневмоавтоматика», Артем Півень – третє місце на етапі «Електрогідравліка», Максим Бєжан – третє місце на етапі «Електропневматика» та Артем Крат – третє місце на етапі «Автоматика». В загальнокомандному заліку наш університет посів третє місце!

Вітаємо наших переможців!

Велика вдячність організаторам змагань за отриманий досвід та змагальних азарт!

Доцент кафедри професійної освіти,

трудового навчання та технологій

Сергій Онищенко

(світлини автора)


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print