Жовтень приносить не лише опале листя і затишні вечори, але й можливості для професійного росту освітян. Так, викладачі кафедри іноземних мов і методики викладання, вчителі-практики та методисти з багатьох країн світу взяли участь у серії вебінарів “Holistic Language Pedagogics: Ways Forward in English Language Teaching & Learning“, організованих україно-американською командою TESOL Faculty United for Ukraine за сприяння RELO і Посольства США в Україні. Цей захід є великим кроком до спільного розуміння, як розвивати викладання англійської мови в умовах кризи та невизначеності, але комплексно і з урахуванням потреб учнів та студентів.
П’ять вебінарів були присвячені різним аспектам сучасної холістичної мовної педагогіки: технології та холістичне навчання в ELT, інтеграція соціально-емоційного навчання на уроках англійської мови, благополуччя в програмах підготовки вчителів ELT, інтегроване навчання змісту та мови (CLIL), критичне мислення та інтерактивне навчання для професіоналів, підготовка вчителів англійської мови до початку роботи. Спікерами усіх вебінарів стали українські викладачі з різних університетів, а слухачами були їх колеги з країн Північної та Південної Америки, Європи, Азії, Близького Сходу та Африки.
14 жовтня відбувся другий день серії вебінарів, де особливу увагу приділили дискусії щодо імплементації соціально-емоційного навчання (SEL) на уроках англійської мови. Доценти кафедри іноземних мов і методики викладання, к.філол.н. Ірина Школа і Богдана Салюк виступили спікерами і представили Бердянський державний педагогічний університет поряд зі своїми колегами Ольгою Білик, к.філол.н., доцентом кафедри англійської філології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, Антоніною Девицькою, к.пед.н., доцентом кафедри прикладної лінгвістики Ужгородського національного університету, Наталією Прокопчук, к.пед.н., доцентом кафедри міжкультурної комунікації та іншомовної освіти Житомирського державного університету імені Івана Франка, Оленою Гладкою, к.пед.н., доцентом кафедри англійської мови та методики її викладання Криворізького державного педагогічний університету. Кожен із доповідачів привніс унікальний погляд та власний досвід щодо впровадження SEL в освітній процес.
Під час сесії також виступили представники міжнародної освітньої організації Childhood Education International Джулі Каспер, Мег Райлі та Аліса Верещагін, чиї історії та поради стали справжнім джерелом натхнення для всіх присутніх.
Тож жовтневі фахові вебінари стали не лише платформою для обміну досвідом, але й кроком до покращення рівня викладання англійської мови в Україні. Настав час для нас, викладачів, долати гори разом, об’єднуючи свої сили та знання для кращого майбутнього.
Ірина Школа,
доцент кафедри іноземних мов і методики викладання