Рубрика: Технології – це круто! Анонс тижня технологічної освіти

Традиційним для кафедри професійної освіти, трудового навчання та технологій факультету фізико-математично, комп’ютерної та технологічної освіти є проведення у другій декаді травня тижня Технологічної освіти.

Мета подібних заходів полягає у популяризації технологічної та професійної освіти, у звіті професорсько-викладацького складу кафедри та студентів з науково-дослідної, методичної роботи та досягнень у галузі технологій. Традиційно наші здобувачі освіти у цей тиждень під керівництвом своїх наставників звітують про результати наукових досліджень, виступають з цікавими доповідями та повідомленнями, організовують виставки, проводять майстер-класи та звітують про роботу гуртків.

Не став винятком і цей рік. Так, з 13 по 17 травня  2024 року на факультеті ФМКТО відбудеться тиждень Технологічної освіти. Програма заходу, як завжди, дуже насичена та цікава.

В межах днів Науки БДПУ, 16 травня, кафедра проведе засідання студентської наукової секції «Актуальні питання сучасної технологічної та професійної освіти». Під керівництвом д.п.н., професорки Олени Кривильової та старшого лаборанта Катерини Тиховод буде проведено попередній захист кваліфікаційних робіт бакалаврів, а також з науковими доповідями виступатимуть усі бажаючі здобувачі вищої освіти наших спеціальностей.

15 травня можна стати учасником у роботі V Всеукраїнської науково-практичної інтернет-конференції «Наукові засади підготовки фахівців інженерно-педагогічного та технологічного напрямків». Завдяки плідній роботи к.п.н., доцента Сергія Онищенка, який об’єднає коло однодумців, фахівців у галузі Технологічної та Професійної освіти з усієї України, відбудуться цікаві дебати, обмін досвідом та будуть обговорені перспективи подальшого розвитку у вище зазначених галузях освіти.

14 травня відбудеться науковий семінар «Актуальні питання сучасної технологічної та професійної освіти», на якому під керівництвом док. філ., старшої викладачки Ольги Курило поговоримо про сучасний стан, перспективи та проблеми сучасних технологів та енергетиків, про інновації в їхній підготовці та шляхи подолання існуючих  недоліків.

На тижні технологічної освіти планується два цікавих майстер-класи, куди ми запрошуємо усіх небайдужих до хенд-мейду. Так 14 травня старша викладачка Маргарита Погребняк навчить нас плести чарівний браслет із бісеру. Вона ж прочитає 16 травня загальноуніверситетську лекцію «Українськи прикраси: етнодизайн у сучасному прочитанні»

А 15 травня здобувачка вищої освіти 4 курсу спеціальності 014.10 Середня освіта. Трудове навчання та технології Анна Картіннік за підтримки к.п.н., доцентки Юлії Бєлової-Олейник, проведе захоплюючий та пізнавальний майстер-клас  з розпису по тканині «Петріківка на Нідерландський лад».

Неймовірно цікавим дійством буде робота арт-студії «Традиційні українські витребеньки» засновником якої є к.п.н., доцент Сергій Онищенко. Всі бажаючи можуть похвалитися своїми уміннями у готуванні українських народних страв, їх оригінальному сервіруванні та презентації. Чекаємо на дивовижні витвори кулінарного народного українського мистецтва!

Продовжиться вище зазначена подія 15 травня гостьовою лекцією «Фуд-арт: візуальне мистецтво на уроках технологій», на яку запрошує к.п.н., доцентка Юлія Бєлова-Олейник усіх, хто любить дизайн, креатив, фотографію та поїсти. На лекцію запрошені наші колеги з багатьох вишів України. То ж приєднуйтеся і ви!

Аспіранти нашої кафедри також не будуть осторонь на днях Технологічної освіти. З пізнавальною інформацією перед нами виступить 16 травня Дмитро Дмитренко  та презентує свій короткометражний фільм «Дрони FRN: розвиток та перспективи». З цього фільму ви дізнаєтеся дуже багато цікавої, корисної інформації про дрони, знайдете відповіді на такі запитання як  та з чого він складається, хто їх вигадав, як вони працюють, що вони вміють. Після перегляду ви будете пишатися здобутками нашої країни у галузі дронобудування.

А 17 травня нас чекає дуже цікава розповідь про сучасні засоби навчання. Наш магістрант першого курсу навчання, Руслан Тригуб, виступить з доповіддю «VR-окуляри та проєктна діяльність: нові можливості у роботі вчителя технологій». Він поділиться своїм особистим досвідом, як можна використовувати найулюбленішу забаву молоді для того, щоб урок був сучасним та корисним. Ви дізнаєтеся як можна зробити урок у сучасному закладі освіти таким, щоб на ньому учні не засинали.

 А відкриє тиждень Технологічної освіти, 13 травня, здобувачка вищої освіти третього курсу Ганна Трегуб, авторською виставкою портретів під назвою «Ведична гуру-парампара». Там ви зможете познайомитися з роботами молодої художниці, яка опанувала складну та мало відому техніку  -монохромний гиперреалізм, приєднатися до прекрасного та збагатити себе естетично та духовно.  

Тож чекаємо вас до нас у гостіна тиждень Технологічної освіти! І ви переконаєтеся, що технології – це круто!

Кандидатка педагогічних наук, доцентка

кафедри професійної освіти, трудового навчання та технологій 

Юлія Бєлова-Олейник


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print