Сезон музейних екскурсій відкрито

На гуманітарно-економічному факультеті є чудова традиція – студенти факультету відвідують музеї України. Львів, Київ, Умань, Дніпро, Хортиця – далеко не повний перелік міст, де з екскурсіями вже побували майбутні історики, юристи, економісти. І цього разу, чудового сонячного ранку 7 квітня 2017 р.,  студенти і викладачі факультету відправилися на екскурсію до музею-заповідника  «Кам’яна Могила».

Кам’яна Могила – світова пам’ятка давньої культури поблизу м.Мелітополя. Це унікальна пам’ятка геології і археології,  єдине місце в світі , де зосереджені наскальні зображення (петрогліфи), датовані від епохи пізнього палеоліту до середньовіччя. Висота пагорба 12 метрів, площа 1,6 гектарів, на цій площі природа розмістила близько 3 тис плит. З 2006 року заповідник є претендентом на включення його до списку об’єктів всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. У 2008 році музей отримав статус «Національний історико-археологічний заповідник».

Ми ознайомилися з експозиціями музею, прослухали цікаву й змістовну екскурсію щодо історичного минулого Приазов’я загалом, і заповідника зокрема. «Священною горою» , місцем паломництва був пагорб Кам’яної Могили для наших пращурів. Протягом багатьох тисячоліть сюди приходили стародавні мисливці, скотарі, численні народи: кіммерійці, скіфи, сармати, готи, гуни, печеніги, хазари, половці – для здійснення релігійних обрядів.

Однак, особливе враження залишило  у нас відвідування самого сховища «Кам’яна Могила». Із захопленням уявляли себе чи то скіфами, чи сарматами. Намагалися розпізнати культові місця, розглядали глибоко реалістичні малюнки  з господарчої діяльності первісних людей Південної України, робили власні висновки щодо особливостей  духовної культури, дискутували, сперечалися. Поїздка була цікавою, насиченою, пізнавальною. А чудова погода, барви ранньої весни в Приазов’ї зробили її такою, що не забувається.

DSCN0728

DSCN0723 (1)

Від імені студентів висловлюємо вдячність організатору екскурсії, доценту кафедри історії та філософії Таїсії Костянтинівні Захарченко.

Арлен Аджимуратов,
студент 4 курсу гуманітарно-економічного
факультету


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print