Шлях доцента БДПУ у конкурсі до Комітету представників від країн-кандидатів на розширення при Європейському економічному та соціальному комітеті Європейського Союзу

У січні-лютому 2024 року відбувався конкурс з відбору членів до Комітету представників від країн-кандидатів на розширення при ЄЕСК ЄС (Європейський економічний та соціальний Комітет Європейського Союзу) (EU EESC). На цей конкурс розробив та подав свою заявку доцент кафедри правознавства БДПУ Мирошниченко Володимир Олександрович. Він пройшов перший етап відбору і отримав свій персональний євроідентифікатор: e1a60708-5e1a-4753-8505-541bd9d57067.

«Кандидат на розширення» (“enlargementcandidatemember” ECM)– це почесне звання, яке демонструє підтримку та увагу до представників громадянського суспільства в країнах-кандидатах (Україна, Албанія, Боснія і Герцеговина, Грузія, Молдова, Чорногорія, Північна Македонія, Сербія, Туреччина) на вступ до Європейського Союзу.

Ця ініціатива робить ЄЕСК першою інституцією Європейського Союзу, яка пропонує країнам-кандидатам конкретні можливості для залучення та участі. Ініціатива задумана як однорічний пілотний проєкт на 2024 рік і буде оцінена у грудні 2024 року.

Як конкурсант, Володимир Олександрович, запропонував ряд пропозицій до роботи даного Комітету ЄЕСК. Це важливі законодавчі висновки, пов’язані з розширенням ЄС, висновки з питань загальноєвропейського та глобального значення, а також флагманські висновки ЄЕСК загального характеру.

Секретаріат Відділу зовнішніх зв’язків ЄЕСК гідно оцінив бажання Володимира Олександровича стати членом групи експертів з питань розширення (ECM) та брати участь у підготовці висновків ЄЕСК. І хоча до остаточного списку20 фіналістів з різних країн він не потрапив, через обмежену кількість осіб, організатори з Брюсселя внесли його до резервного списку та попросили дати згоду на зберігання персональних контактних даних для можливої заміни одного з основних кандидатів, а також для майбутніх ініціатив та заходів Європейського економічного та соціального Комітету Європейського Союзу.

За матеріалами гуманітарно-економічного факультету


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print