У процесі обговорення осучаснення ОПП «Хореографія», яке відбулася 15 грудня 2023 року, від здобувачки ІІ рівня вищої освіти спеціальності 014 Середня освіта (Хореографія) Анни Швидкої була надана рекомендація щодо більш практичного направлення ОПП через залучення провідних танцівників України для проведення онлайн майстер-класів; ознайомлення студентів з маркетингом в хореографії, а саме сучасними хореографами України, які проводять кастинги за кордоном і дають можливість майбутнім фахівцям оцінити рівень своєї професійної майстерності та підвищити її.
У березні 2023 року Анна особисто стала ініціатором теоретично-практичного вебінару «Особливості структури фундаментальних складових вуличного стилю танцю», організованого для студентів-хореографів БДПУ від відомого танцівника стилю Popping, аспіранта кафедри режисури та хореографія ЛНУ ім. І. Франка Віталія Дубіни: http://surl.li/gyybb
А вже з початку нового навчального семестру 13 лютого 2024 року студенти 2 курсу спеціальності 024 Хореографія разом з гарантом ОП «Хореографія» доценткою кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін Оленою Мартиненко взяли участь в онлайн-конференції, яку проводив відомий перформер, хореограф, менеджер та організатор освітніх та арт-проєктів перформативного мистецтва, засновник танцювальної компанії BlackO!Rangedanceproductions (з 2008 року), співзасновник та художній керівник Міжнародного фестивалю сучасного танцтеатру ZelyonkaFEST (з 2010 року), співзасновник та Президент Асоціації «Платформа сучасного танцю», засновник та співорганізатор проєкту «Артіль» Антон Овчинніков. Під час зустрічі здобувачі вищої освіти мали змогу ознайомитися з можливостями участі у другому Open Call грантової програми Perform Europe, який триватиме до 31 березня 2024 року. Як підкреслив Антон Овчинніков, цього року 5% від загального кошторису програми зарезервовано для проєктів за участю українських митців та організацій. Він розповів про умови участі і які проєкти найбільш за все підтримуються. Ним також був презентований досвід участі на Платформі сучасного танцю в рамках першого Open Call у 2021 році, у якій учасники Платформи стали партнерами у трьох проєктах, які виграли в конкурсі.
12 лютого 2024 року доцентка кафедри Юлія Тараненко разом зі студентами 3 курсу спеціальності «Хореографія» взяла участь у відкритому обговоренні вистави «Сліди», яка була присвячена танцювальній візуалізації скутків психологічних травм, що зумовлені історичними трагедіями.
Зазначимо, що всі презентації творчих робіт від відомих українських хореографів, які представлені на платформі сучасного танцю «LETTHEBODYSPEAK», обговорюються здобувачами вищої освіти 4 курсу в змісті ОК «Мистецтво балетмейстера» (викладач – Олена Мартиненко). Це дає можливість бути обізнаними з актуальних тем мистецької хореографічної освіти, розумітися на особливостях балетмейстерського почерку і засобах нестандартних рішень донесення окресленої тематики до глядача.
Отже, попри всі складності отримання хореографічної освіти в умовах онлайн-навчання, науково-педагогічний склад кафедри шукає можливості якісної фахової підготовки бакалаврів хореографії, мотивує до активностей та професійного зростання.
За матеріалами кафедри ТМНМД