Соловей співає, доки голос має: тематична кураторська година до Міжнародного дня рідної мови

Тематична кураторська година в групі м1амл факультету філології та соціальних комунікацій у лютому була присвячена Міжнародному дню рідної мови. Куратор групи к.ф.н., доцент кафедри української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства Ольга Боговін запропонувала студентам для попереднього перегляду документальний фільм «Соловей співає. Доки голос має» (2019). Магістранти отримали завдання виписати ті факти, про які вони раніше не знали. Обговорення відбулося 22 лютого в онлайн форматі.

Ця стрічка покликана зруйнувати міфи щодо української мови, які виникли не сьогодні і, навіть, не за радянських часів, а є наслідком ще імперської пропаганди, і глибоко «засіли» в головах наших сучасників.
Авторка сценарію та продюсерка фільму Леся Воронюк на прес конференції сказала: «Ми поставили собі завдання перенести мовне питання із політичної площини в площину просвітницьку. Нашим завданням було один раз і назавжди розставити акценти, зруйнувати неправдиву інформацію і відкрити багато нової, про яку насправді знають українські мовознавці й дослідники, але вона поширена в дуже вузьких наукових колах».
Фільм розкриває «мовне питання» з суто наукової філологічної точки зору, тому магістрантам як майбутнім фахівцям у галузі мовознавства було надзвичайно цікаво переглядати стрічку. Водночас, виявилося, що переважна більшість доведених науковцями фактів щодо функціонування української мови в різні часи на широких теренах сучасникам невідомі.
Здобувачі освіти активно взяли участь в дискусії. Зокрема, було наголошено на таких маловідомих фактах, як: українські закінчення в написах на стінах Софіївського собору в Києві ХІ століття; поширення української мови далеко за межі кордонів 1991 року у ХІХ столітті; насильницька русифікація, руйнування престижу української мови та заміна українських прізвищ в документах наших співгромадян на Луганщині та Донеччині на співзвучні російським у радянські часи.
Кафедра української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства дякує магістрантам за небайдужу позицію та активність. І рекомендує фільм до перегляду.

Доцентка Ольга Боговін


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print