«Сторінками «Дитячого альбому П.І.Чайковського»

У цьому році вся музична світова спільнота святкує 180-річчя від дня народження геніального російського композитора-романтика XIX ст. Петра Ілліча Чайковського.

Як данина пошани і любові геніальній музиці Петра Ілліча 2 березня   2020 року в Бердянському державному педагогічному університеті відбувся мистецький захід  «Сторінками «Дитячого альбому П.І.Чайковського».

Організатором лекції-концерту традиційно стала кафедра теорії та методики навчання мистецьких дисциплін, яка систематично готує і проводить тематичні лекції-концерти до ювілейних дат видатних світових та вітчизняних композиторів.

А  насолодитися творчістю П.І. Чайковського завітали школярі загальноосвітніх закладів освіти міста Бердянська, їх вчителі та батьки. Окрім цього у залі були присутні викладачі дитячої музичної школи та інші шанувальники класичної музики.

Перша частина концерту була презентована дитячими п’єсами з фортепіанного циклу «Дитячий альбом» у двох редакціях: оригінальній та в аранжуванні Ю.Махотіної та В.Птушкіна. Ці чудові мініатюри, у яких композитор дуже поетично змальовує епізоди з дитячого життя, були виконані Юлією Махотіною, Ольгою Смолкою, Олегом Бажаном,  Галиною Гайнетдіновою. Виконані на сцені твори з «Дитячого альбому» дали можливість глядачам ознайомитися з музикою цього циклу, зрозуміти задум автора, опинитися в чудовому, чарівному світі дитинства і насолодитися кожною композицією.

У другій частині заходу зворушливо й лірично прозвучав романс П.І.Чайковського «Средь шумного бала» у виконанні Вікторії Сухової. Родзинкою концерту були і представлені п’єси з балету «Лускунчик».

Від початку до самого кінця дійства  присутні з цікавістю слухали ведучих заходу Аліну Макаренко, Олександра Джупанова, з  захопленням спостерігали за кожним виступом виконавців,  підтримували їх оплесками. У залі склалася тепла атмосфера, що налаштувала  присутніх школярів, їх батьків та інших гостей на уважне сприйняття музики видатного композитора.

          Особлива  подяка  керівнику   проєкту Галині Гайнетдіновій  та групі технічної підтримки – Юрію Смаковському, Дар’ї  Ілікчиєвій.

За матеріалами доцентки Світлани СЕРГІЄНКО


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print