У цьому році вся музична світова спільнота святкує 180-річчя від дня народження геніального російського композитора-романтика XIX ст. Петра Ілліча Чайковського.
Як данина пошани і любові геніальній музиці Петра Ілліча 2 березня 2020 року в Бердянському державному педагогічному університеті відбувся мистецький захід «Сторінками «Дитячого альбому П.І.Чайковського».
Організатором лекції-концерту традиційно стала кафедра теорії та методики навчання мистецьких дисциплін, яка систематично готує і проводить тематичні лекції-концерти до ювілейних дат видатних світових та вітчизняних композиторів.
А насолодитися творчістю П.І. Чайковського завітали школярі загальноосвітніх закладів освіти міста Бердянська, їх вчителі та батьки. Окрім цього у залі були присутні викладачі дитячої музичної школи та інші шанувальники класичної музики.
Перша частина концерту була презентована дитячими п’єсами з фортепіанного циклу «Дитячий альбом» у двох редакціях: оригінальній та в аранжуванні Ю.Махотіної та В.Птушкіна. Ці чудові мініатюри, у яких композитор дуже поетично змальовує епізоди з дитячого життя, були виконані Юлією Махотіною, Ольгою Смолкою, Олегом Бажаном, Галиною Гайнетдіновою. Виконані на сцені твори з «Дитячого альбому» дали можливість глядачам ознайомитися з музикою цього циклу, зрозуміти задум автора, опинитися в чудовому, чарівному світі дитинства і насолодитися кожною композицією.
У другій частині заходу зворушливо й лірично прозвучав романс П.І.Чайковського «Средь шумного бала» у виконанні Вікторії Сухової. Родзинкою концерту були і представлені п’єси з балету «Лускунчик».
Від початку до самого кінця дійства присутні з цікавістю слухали ведучих заходу Аліну Макаренко, Олександра Джупанова, з захопленням спостерігали за кожним виступом виконавців, підтримували їх оплесками. У залі склалася тепла атмосфера, що налаштувала присутніх школярів, їх батьків та інших гостей на уважне сприйняття музики видатного композитора.
Особлива подяка керівнику проєкту Галині Гайнетдіновій та групі технічної підтримки – Юрію Смаковському, Дар’ї Ілікчиєвій.
За матеріалами доцентки Світлани СЕРГІЄНКО