Червень у розпалі, і студентська літня практика також. Студенти-германісти факультету філології та соціальних комунікацій цього року проходять практику в літніх мовних таборах, що діють у 15 загальноосвітніх навчальних закладах Бердянська.
Освітньо-виховний проект «Літні мовні табори – 2017» впроваджений у зв’язку із виконанням наказу Міністерства освіти і науки України від 29.12.2015 р. № 1379 «Про здійснення заходів щодо організації літніх мовних таборів». Мета проекту – у форматі літнього табору надати можливість школярам практикувати іноземні мови в ігровій, розважальній і комунікативній формі.
Під час практики наші третьокурсники підготували цікаву інформаційно-розважальну програму англійською мовою, яка була насичена різноманітними лінгвокультурологічними завданнями, іграми, що сприяли збагаченню лексичного словника школярів, знань про історію і культуру англомовних країн, формуванню комунікативних навичок.
Студентка 32 групи Малинка Оля поділилася своїми враженнями від участі у цьому проекті:
«Нещодавно студенти факультету філології та соціальних комунікацій почали проходити літню практику в школах. Що ж там цікавого? – спитаєте ви. А мої одногрупники – Попівщая Вікторія, Разумова Лариса, Сухарєва Анна та я – можемо відповісти, що замість буденного навчання діти отримують цікаву розважально-навчальну програму виключно англійською мовою.
Замість читання підручників – перегляд захоплюючих відео англійською мовою. Замість виконування вправ у зошитах – граємо у цікаві ігри «Eatable-uneatable», «Cat and Mice», «Snowballs» тощо. У гімназії «Надія» ми співаємо, танцюємо, вигадуємо, малюємо, регочемо, захоплюємося, дивуємося та пізнаємо багато нового разом з нашими учнями. Ми проводимо дні активно і з користю, вивчаємо англійську весело і просто.
Робота з дітьми – це навчання не лише для них, але й безцінний досвід для нас».
14 червня 2017 р. у концертній залі ЦДЮТ відбулося закриття літніх мовних таборів у Бердянську. Під час урочистя учні бердянських ЗНЗ та вихованці ЦДЮТ виконували пісні іноземними мовами, танцювали і проводили флешмоб. Також на заході виступили волонтери Нестор Петрів (Канада) і Джошуа Кемп (Велика Британія), які проводили заняття у п’яти навчальних закладах міста у рамках всеукраїнського проекту «GoCamp».
Завідувач кафедри іноземних мов і методики викладання Шиманович Ірина Вікторівна після заходу відзначила: «Дуже приємно було зустріти на фестивалі багатьох наших випускників, які нині працюють вчителями іноземних мов у школах міста. А літню практику в їх класах проходили наші третьокурсники. Це лише підкреслює популярність професії вчителя іноземних мов та спадкоємність і традиції нашого факультету».
За матеріалами кафедри іноземних мов і
методики викладання