«SUMMERCAMPFDSSO 2.0» – Простір для неформального спілкування

«Найбільша розкіш у світі – це розкіш людського спілкування»

(Антуан де Сент-Екзюпері)

Таку розкіш подарував учасникам онлайн-літній табір факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти «SummercampFDSSO 2.0». Вже вдруге табір збирає влітку небайдужих людей, які найвище за все цінують обмін думками, бажання зростати особистісно та вчитися один від одного чомусь корисному.

Учасниками цьогорічного табору стали не тільки студенти денної форми навчання, випускники факультету різних років, але й заочники різного віку (від 20 до 50) й статусу (від помічників вихователя, вчителя до директорів навчальних закладів) та вступники.

Саме зацікавленість учасників, їх активність призводила до того, що організатори досить часто змінювали тематику днів, зміст завдань, враховуючи проблеми, які порушувалися для обговорення. Спілкування учасників завжди було відкритим, емоційним, наповненими бажанням поділитися своїми досягненнями та проблемами, отримати пораду, оцінку, а іноді й підтримку. Особливо цінними для учасників були коментарі, які залишали перша проректора університету Ольга Гуренко, декан ФДССО Євгенія Линдіна, викладачі факультету Тетяна Сущинська (незмінним табірний психолог), Анастасія Попова, Аліна Синиця, Юлія Семеняко, наші випускники Мирослава Богданова, Ірина Кікоть, Олена Токмань, а також організатори табору Дарина Литвиченко та Надія Кот.

Що тільки не відбувалося в таборі за два з половиною тижні! Відпрацьовували негативні емоції, вчилися малювати на смартфонах, створювати емоджі, вибудовувати програми «Від мрії до дії», ділилися професійними лайфхаками, згадували Бердянськ, демонстрували краєвиди різних країн, обмінювалися думками щодо наповнення літньої книжкової полиці, фонотеки та літніми рецептами (найкращі хазяйки на ФДССО!), розповідали про бабусь та дідусів як хранителів народних та сімейних традицій. А ще працював літній кінозал, Gamingclub, відбувалися зустрічі з цікавими людьми.

Але через всі заходи й коментарі учасників червоною ниткою проходила думка, що Бердянськ – це Україна, що Україна непереможна, що «русский мир» є неприйнятним, що ми повернемося до рідного міста та університету. Особливо чітко це прозвучало на онлайн-зустрічі з випускником гуманітарно-економічного факультету, вчителем історії громадської освітньої програми «Навчання для України» Миколою Оверченком, коли учасники обговорювали питання як утворюються держави та занепадають імперії і що таке справжній патріотизм.

Два з половиною тижні табірної зміни проминули швидко. На прощальній зустрічі учасники поділилися думками та ідеями щодо наступних таборів, отримали сертифікати та дипломи за участь у підготовці заходів, а до більш активних Укрпошта повезла подаруночки на згадку про круте літо з ФДССО!

Надія Кот, заступник декана ФДССО з виховної роботи


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print