SUSI Workshop: міжнародне співробітництво викладачів англійської мови

Міжнародне співробітництво у сфері освіти є одним з пріоритетних і стратегічно важливих напрямів комунікації у світовій спільноті. Налагодження тісних взаємозв’язків та обмін професійним досвідом, безсумнівно, сприяє вирішенню проблем оптимізації, гуманізації, модернізації та гармонізації навчального і виховного процесів у державах.

У цьому контексті неабиякої ваги набуває осучаснення методики викладання англійської мови як іноземної, адже опанування нею учнями та студентами неангломовних країн є важливою складовою системи кожної національної освіти.

фото 3

Професор кафедри іноземних мов і методики викладання, декан факультету філології та соціальних комунікацій Ірина Глазкова взяла участь у Study of the U.S. Institute (SUSI) Workshop з інновацій вивчення англійської мови як іноземної, який проходив на о. Мадейра 20-29 квітня. Цей захід був організований Каліфорнійським державним університетом (Кампус м. Чіко, США) і фінансувався Бюро освіти і культурних обмінів при Держдепартаменті США.

Воркшоп є частиною програми міжнародного обміну «Американський інститут країнознавства», що діє з 2007 року. У ньому взяли участь випускники програми останніх шести років, а це 47 учасників з усього світу (Франція, Бельгія, Португалія, Норвегія, Ізраїль, Парагвай, Уругвай, Польща, Хорватія та інші країни), серед них і Україна.

Під час воркшопу кожен випускник програми ділився з іншими учасниками власним інноваційним досвідом викладання англійської мови. Ірина Глазкова представила майстер-клас на тему «Бар’єри у володінні іншомовною діяльністю», де розкрила проблему комунікативних бар’єрів студентів в оволодінні англійською мовою та шляхи їх подолання.

фото 2

Учасники також мали змогу відвідати різні навчальні заклади Португалії. Викладачі англійської мови були запрошені до Лісабонського університету, де відбулася наукова конференція з інноваційної освіти. А от екскурсії до середніх шкіл о. Мадейри проводили самі учні, у такий спосіб практикуючи власну англійську та презентуючи місцеві громади і свою діяльність в них, адже виховання громадянина через служіння суспільству (service learning, civic engagement) є віссю європейської та американської систем освіти.

фото 1

  Тож, міжнародний обмін досвідом акумулює професійне зростання викладачів, а також сприяє уведенню інноваційних підходів викладання англійської мови як іноземної у навчальний процес.

 

За матеріалами кафедри іноземних мов і
методики викладання


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print