Світле свято Великодня

Писанка – це неповторне багатство…
Його треба берегти, як безцінний скарб.
О. Довженко

Серед традиційних свят в українській культурі одним з найважливіших, найбільших і найсвітліших вважається Великдень. У Воскресінні християни вбачають перемогу Сина Божого над вічним забуттям, підтвердження життя після смерті, що і є основним змістом святкування. Українці завжди ретельно готуються до цього дня.

Вдруге за період незалежності наша країна зустріне його в умовах повномасштабної війни, тому нині для нас воно символізує і непохитну віру й надію на мир, перемогу, загальне відродження й оновлення. З цим світлим святом пов’язано чимало традицій і атрибутів. Підготовка до нього на кафедрі української мови та славістики факультету філології та соціальних комунікацій розпочалася тематичним виховним заходом «Світле свято Великодня», який організували і провели здобувачі вищої освіти першого (бакалаврського) рівня 3 курсу під керівництвом куратора – доц. Н.В. Павлик. 

З перших хвилин усі присутні поринули в захопливу великодню атмосферу, цікавими та пізнавальними були розповіді третьокурсників-україністів про походження найдавнішого церковного свята, історію та традиції писанкарства, звичаї та обряди великоднього циклу, пасхальні страви, символіку знаків і візерунків на писанках, цікаві факти про символи та традиції передсвяткового тижня в різних країнах. Ми глибоко шануємо звичаї та віковічні традиції наших пращурів щодо святкування Пасхи, його традицій, минулого й сучасного, це особливе свято приносить людям дуже багато радості, дає надію на краще і допомагає залишатися позитивними й вірити у щастя та диво.

Здобувачка вищої освіти першого
(бакалаврського) рівня 1 курсу ФФСК Діана Бойко


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print