Свято Науки на факультеті дошкільної, спеціальної та соціальної освіти

Традиційно в ці привітні травневі дні в рамках ХІ Всеукраїнського фестивалю науки на факультеті дошкільної, спеціальної та соціальної освіти БДПУ відбулись святково-наукові заходи.

Розпочався тиждень науки на факультеті дуже вдало – 15 травня – інтелектуальним брейн-рингом «Бажаю все знати!» (керівник – завідуюча кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти Катерина Петровська). Розробкою та реалізацією гри займалась команда «Cogito, ergo sum» під керівництвом доцента Сергія Улюкаєва. Всі учасники заходу мали змогу продемонструвати свої творчі та інтелектуальні здібності, а також отримали величезне задоволення. Після таких приголомшливих мозкових вправ студенти спеціальності «Соціальна робота» ще й відвідали екскурсійний захід містом «Освіта в Бердянську: історія та сьогодення (керівник – доцент Сергій Улюкаєв).

На високому рівні були продемонстровані навички ведучих психокорекційних груп студентами 401 групи (К. Дмитроняк, Д. Кіосова, Д. Кулікова) та 6 курсу ФДССО (Д. Гіжа, О. Давіденко, Т. Ємеляненко, В. Полященко, Т. Чумак). Студентки 4 курсу провели арт-терапевтичне заняття «Я у групі» для студентів 1 курсу. Дівчата провели низку вправ, які дозволили першокурсницям краще пізнати одна одну, ввійти в діалог зі своїм стресом, подарувати компліменти та посмішки, здійснити подорож в казку під назвою «Жила-була група…», та створити власну Галактику «Сім'яндія». Студентки магістратури представили арт-терапевтичний тренінг самопізнання та рефлексії, під час якого дівчата з 201 групи та присутні на тренінгу викладачі змогли замислитися над питанням «Хто я?» та намалювати один день з життя студента.

4 9

5 7

У вівторок, 16 травня, на факультеті відбулись засідання студентських секцій Звітної науково-практичної конференції БДПУ: «Дошкільна освіта» (керівник секції – доцент Ірина Улюкаєва), «Спеціальна освіта» (керівник секції – ст. викл. Євгенія Линдіна), «Прикладна психологія» (керівник секції – доцент Олена Старинська, «Актуальні проблеми соціальної педагогіки» (керівники секції – професор Володимир Котляр та доцент Наталя Захарова). Студенти представили свої здобутки та продемонстрували власний дослідницький потенціал, а викладачі-керівники вкотре підтвердили високий науковий професіоналізм. У цей же день відбувся звіт-посвята волонтерського загону «Палітра добра» кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти.

Студенти спеціальності «Дошкільна освіта» взяли участь у масштабному інтерактивному семінарі «Дошкільна освіта в країнах світу» під керівництвом доцента Ірини Улюкаєвої. Зазначу, що на цьому заході відчувалась безмежна любов студентів до дітей, України, шанобливе ставлення до родини, повага до народних традицій і звичаїв, рідної мови, національних цінностей Українського народу, а також цінностей інших націй і народів, свідомого ставлення до себе, оточення та довкілля.

Завершився другий день такого насиченого подіями тижня «Ніччю студентської науки». Студенти спеціальності «Спеціальна освіта» мали змогу відвідати рідний університет у незвичний час та взяти участь у різноманітних наукових цікавинках (керівники – доцент Ганна Лопатіна, ст. викладач Євгенія Линдіна). Зазначимо, що ми такий захід проводили вперше, хоча «Ніч науки» – давня європейська практика.

1 3 

 

У середу, 17 травня завідувач кафедри дошкільної освіти ФДССО, доцент Ірина Улюкаєва організувала та провела разом зі студентами міні-конференцію «До джерел вітчизняної дошкільної освіти».

Цього ж дня асистент Ольга Донченко провела тренінг для студентів 3-го курсу «Креативність як запорука успіху в науковій діяльності». В ході роботи учасники визначили, чим відрізняється особистість творчого генія та його спосіб мислення, дізналися, як використовувати його секрети, щоби мислити продуктивно. Студенти пропонували власні оригінальні ідеї, використовуючи арт-терапію. Асоціативні метафоричні карти та казка допомогли подивитись на професійні проблеми під новим кутом й побачити те, що було раніше непомітним, а також знайти різноманітні шляхи та ресурси для їх творчого розв’язання.

У четвер, 18 травня, студенти факультету довели, що навчатися можна й граючись, особливо, коли технологія «QUEST» дозволяє це робити, не виходячи зі знайомих аудиторій. Questroom (керівник – ст. викл. Аліна Лубянова було наповнено найрізноманітнішими завданнями, з якими студенти 2-го курсу зуміли впоратися на відмінно: проявили креативність, нестандартність підходів до вирішення поставлених «каверзних» завдань.

6

На урочистих презентаціях міжнародної, наукової діяльності та РМУ БДПУ, викладачі та студенти, які 2016 року мали значні досягнення на науковій ниві, отримали заслужені грамоти різного рівня.

Яскравим завершенням Днів науки на ФДССО та заключним заходом, якого із нетерпінням чекали, стала «Ніч науки викладачів» 19 травня: у програмі – кінолекторій з обговоренням фільму, ділові ігри тощо (керівник – ст. викл. Ганна Сизко).

Ганна Лопатіна,
заступник декана ФДССО з наукової роботи та міжнародних зв’язків

(за матеріалами кафедр дошкільної освіти, прикладної психології та логопедії, соціальної роботи та інклюзивної освіти).
Світлини з архівів кафедр 


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print