«Технології – це круто!» Креативити – означає бути сміливим та вільним!

Здобувачі освіти спеціальності 14.10 Середня освіта (Трудове навчання та технології) вивчають дисципліну Креативний дизайн. Сама її назва говорить про себе – тут студентам дозволено творити дива в будь-якому напрямку дизайнерської діяльності, не додержуючись правил та законів мистецтва та дизайну. І результатами цих творчих експериментів стають неймовірні дизайн-проєкти, нові техніки, прийоми та підходи у технологіях виготовлення виробів декоративно-ужиткового мистецтва.

Не так давно у магістрантів групи м1Т був залік з цієї дисципліни. І сьогодні хочу поділитися з вами їх досягненнями у цій творчій роботі.

Наприклад, хто сказав, що малювати можна лише на папері або полотні лише пензлями або олівцями? А наші магістранти стверждують, що малювати можна зубною щіткою, повітряними кулями, вушними паличками, губкою для миття посуду або скловолокном.

Так, Аліна Чуй намалювала креативним способом картину під назвою
«Кохання», використовуючи вушні палички та губку для миття посуду.

Її ж картина «Чужа галактика» написана пальцями:

Картина «Мій сон» взагалі написана без дотику до папера пензлів. Це наливна техніка, в якій фарби змішують на полотні за допомогою рухів

А ось Альона Дугельна для написання картини «Осінній сад» використовувала зубну щітку та бризкові техніки малювання.

А квіти вона виконала у техніці відтиску сухоквітів та повітряними кулями:

Креативно до розробки техніки малювання підійшов і Олександр Медведенко. Він запропонував техніку малювання скловолокном! І свій шедевр «Мій рідний університет» він розмістив не у традиційну раму, а на стару вінілову пластинку, прикрасивши її світлодіодами.

До речі, наші магістранти вважають, що малювати можна на вуглі (Альона Дугельна «Жирафа та зорепад»), на пропковій основі (Анастасія Переверзєва «Закат на морі»), та по штукатуреним стінам акриловим розписом (Анастасія Ігнатова «Казкове дерево») та на склі (Анастасія Ігнатова «Графіті вітраж»)

А які неймовірно ніжні моделі жіночих суконь розробила Анастасія Псьол, коли ми вивчали тему креативного дизайну в одязі! Ви лише подивіться: поєднання знань біоніки та дизайну народили справжні шедеври. Впевнена, що такі сукні прикрасять будь-яку красуню на червоній доріжці чи на подіумі!

Креативити можна й у зачісках! Так, Анастасія Переверзєва застосувала такий вид декоративно-ужиткового мистецтва як витинанка у зачісках. І подивіться, що вийшло!

Навіть сервірувати стіл можна також креативно! Дивіться, як постаралися Євгенія Парапанова, Олександр Медведенко, Анастасія Псьол, Ганна Донцова та Бащук Владислав.

А для прикрашання інтер’єру можна відмовитися від традицій і внести родзинку модернізму, як це зробили у своїх роботах Ганна Донцова («Новий рік – нове життя»), Владислав Бащук («Ебоксидна река») та Евгенія Парапанова (Колекція іграшок «Казка-рукавичка»).

Як бачите по фото робіт наших студентів, креативне мислення – це означає вийти за межи стандартів. Це означає дозволити собі фантазувати. Це корисні вправи для формування сміливості та самовдосконалення і впевненості у собі. І кожна робота – то смілива заявка про себе, це дизайнерський витвір, це творчій політ!

Вітаю, наших магістрантів із успішним складанням заліку з Креативного дизайну! Чекаю нових ідей у наступному навчальному році

К.п.н., доцент кафедри
трудового навчання та технологій
Юлія Бєлова-Олейник


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print