«Технології – це круто!» Вам треба спроєктувати дизайн інтер’єру? Легко!

Сьогодні однією з найпопулярніших, затребуваних та високооплачуваних професій на ринку праці є професія дизайнера інтер’єрів. А наші технологи вже озброєні такими знаннями та здатні кинути виклик найвідомішим арт-студіям нашої країни та Європи! І ось чому.

Професорсько-викладацький склад кафедри професійної освіти, трудового навчання та технологій факультету ФМКТО намагається під час освітнього процесу зробити заняття цікавими, корисними та цінними. Перша мета – сформувати професійні компетенції у майбутніх вчителів технологій, друга – навчити їх корисним речам, які могли б поширити їх вагомість на ринку праці.

Однією з дисциплін навчального плану освітньої програми «Середня освіта (Трудове навчання та технології)» є така професійно-орієнтована дисципліна як Дизайн інтер’єрів. Це інтегрований курс, на якому студенти комбінують знання з креслення, малювання, теорії та практики дизайну, кольорознавства, етнічного дизайну тощо з використанням сучасних комп’ютерних програм для створення інтер’єрів приміщень різного призначення.

Протягом року майбутні технологи навчаються розробляти план житлових приміщень, вивчають різновиди та типи житла, стилі у дизайні інтер’єрів, дізнаються про особливості їх улаштування, а саме навчаються:

  • розрізняти зони денного та нічного перебування;
  • обґрунтовувати розташування житлових зон та зон комунікацій;
  • навчаються та розробляють плани житлових приміщень – приватних будинків та квартир й приміщень суспільного користування, як-то кафе, ресторан, готель, магазин, дитяча кімната для відпочинку, навчальна аудиторія, бібліотека тощо;
  • розробляти схеми освітлення, водопостачання, комунікацій для приміщень різного призначення;
  • обґрунтовувати план меблювання окремих кімнат та зонування приміщень;
  • виконувати ескізи поверхні стін, підлоги та стель для приміщень різного призначення та відповідного стилю;
  • розробляти технічні креслення на виготовлення вікон, дверей та корпусних меблів;
  • а також виконувати ескізи та технічні карти на пошиття штор та виготовлення елементів декору для розроблених інтер’єрів приміщення.

Як бачимо вивчають багато, а відповідно, й навчаються робити чудові дизайн-проєкти.

Із радістю хочу презентувати найцікавіші роботи наших здобувачів вищої освіти – студентів денної форми навчання груп 2Т – Трегуб Ганни та Проценка Олега, групи с2Т – Бутенка Артема та Остренка Івана та групи 4Т- Жук Інни та Іотова Ярослава й студенток заочної форми навчання групи 3Т-з – Губар Валерії, Плінокос Ірини, Махині Оксани та Тангерберганової Ганни.

Від плану в олівці до 3Д модедювання будинку для родини з трьох чоловік – мами, тата та дитини.

План кімнати – проекція ескізу в кольорових олівцях – 3Д візуалізація

Проєкт кухні в олівці

Проєк кухні-студії кольоровими олівцями

Проєкти віталень в кольорових олівцях та туші

Проєкт кухні-їдальні в акварелі

Проєкти холів за допомогою 3Д моделювання

3Д візуалізація приватного будинку з меблюванням

Ескізи міні-кафе (кольорові олівці та 3Д візуалізація)

Ескіз студентського буфету

Ескіз сучасної навчальної аудиторії (3Д візуалізація)

Ескіз читацької зали (3Д візуалізація)

Ескізи університетських навчальних лабораторій (3Д візуалізація)

3Д візуалізація зони літнього відпочинку для дітей

Хочу привітати студентів спеціальності Трудове навчання та технології з успішним складанням заліку з дисципліни Дизайн інтер’єрів! Хай отримані знання стануть вам у нагоді!

Також з гордістю можу констатувати: декілька наших студенток, опинившись за кордоном, заробляють гроші розробкою проєктів для дизайну інтер’єрів або логотипів приватних підприємств. Декілька студентів поглиблюють свої знання в цьому напрямку, навчаючись на приватних курсах.

А дехто з випускників вже мають свій приватний бізнес із створення дизайн-проєктів інтер’єрів житлових приміщень та приміщень суспільного користування або просто працюють у сфері дизайну інтер’єрів.
Але про це далі буде!

К.п.н., доцент кафедри
трудового навчання та технологій
Юлія Бєлова-Олейник


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print