Удосконалення системи екологічної освіти в Україні

1 червня 2023 р. відбулося перше засідання робочої групи з удосконалення системи екологічної освіти України, створення якої було ініційовано Народним депутатом України Юлією Овчинниковою та Комітетом Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування. До складу Робочої групи увійшли представники Бердянського державної педагогічного університету – доценти кафедри біології, здоров’я людини та фізичної реабілітації Віталій Гнатюк та Наталя Пшенична.

На зустрічі були присутні народні депутати України, представники Міністерства освіти і науки України, Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, а також представники закладів освіти, наукових установ та інститутів громадського суспільства.
Під час засідання були представлені результати аналізу Дослідницької служби Верховної Ради України щодо особливостей правового регулювання екологічної свідомості громадян в системі екологічної освіти в державах ЄС, а також презентовано національний вимір законодавства в сфері екологічної освіти в Україні.

Було обговорено ключові міжнародні документи та основні нормативно-правові акти, програми, ініціативи країн-держав ЄС в напрямку екологічної освіти на прикладі таких Європейських країн, як Італія, Португалія, Франція, Норвегія, Латвія, Естонія, Іспанія.
Під час жвавої дискусії було представлено практичні кейси з реалізації змісту екологічної освіти, які успішно працюють в Україні, обговорено проблемні питання в сфері екологічної освіти та заслухано пропозиції щодо подальшого формату роботи групи. Зокрема Тетяна Тимочко розповіла про реалії загальної середньої та вищої школи України, де у більшості закладів здійснюється лише екологічне виховання, але не приділяється увага екологічній освіті. Доцент Євгеній Суєтнов зауважив на важливості вивчення екологічного права задля обізнаності щодо відшкодування завданих збитків природі.

Сподіваємось на плідну роботу Робочої групи з удосконалення системи екологічної освіти України та повернення її в усі рівні освіти.

За матеріалами та світлинами
доцента кафедри БЗЛФР Віталія Гнатюка
та доповідачів Робочої групи


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print