Творчий тренінг «Танцюймо та співаймо, Весну закликаймо» від кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін

12 квітня 2023 року в рамках культурно-мистецької толоки «Великдень єднає», яка організована Бердянським державним педагогічним університетом спільно з відділом освіти виконавчого комітету Бердянської міської ради й ЦДЮТ імені Є. Руднєвої, відбувся творчий тренінг «Танцюймо та співаймо, Весну закликаймо!». Спікерами виступили викладачі кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін Юлія Тараненко, Руслан Павленко й Наталя Кривунь.

Зміст творчого тренінгу включав у себе висвітлення наступних тем:

  1. Окреслення теми веснянок та гаївок з позиції великодніх традицій;
  2. Вивчення великодньої веснянки з учасниками тренінгу;
  3. Відеодемонстрація виконання веснянки перехожими на вулицях м. Запоріжжя та Києва;
  4. Вивчення гаївки Західної України;
  5. Показ сценічної форми вивченої гаївки.

Захід розпочав спікер Руслан Павленко доповіддю про різновиди гаївок та їх зміст. Особливу увагу було приділено великоднім гаївкам. Присутні мали змогу послухати архівні записи їх виконання.

Здобувачкою першого рівня вищої освіти спеціальності 024 Хореографія Христиною Омельченко в рамках однієї з тем ОК «Народознавство та хореографічний фольклор України» було розкрито поняття «кривий танець», його походження та зміст. Практичне втілення кривого танцю в українському соціумі продемонстрували викладачки кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін Юлія Тараненко й Наталя Кривунь. Напередодні Великодня Наталя Сергіївна в м. Запоріжжя, а Юлія Петрівна у м. Київ долучили зацікавлений контингент (викладачів, здобувачів БДПУ та усіх бажаючих) до водіння кривого танцю просто неба. Фінальним етапом знайомства з кривим танцем став його показ сценічної форми у виконанні народного ансамблю естрадного танцю «МарЛен», м. Бердянськ.

На заході була присутня спеціальна гостя творчого тренінгу– Гарасим Леся Орестівна, кандидатка філологічних наук, заступниця директора музею народної архітектури і побуту ім. Климентія Шептицького, м. Львів. Пані Леся розповіла присутнім про особливості та відмінності гаївок у західних регіонах Українита презентувала створений працівниками музею збірник гаївок, який містить не тільки тексти і ноти творів, а й посилання на їх виконання самими музейниками.

Дякуємо всім, хто долучився до нашого творчого тренінгу!
Зберігаймо культурну спадщинуУкраїни разом!

За матеріалами кафедри ТМНМД


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print