На факультеті філології та соціальних комунікацій кафедра української літератури та компаративістики учора, 15 травня, в рамках Днів науки було проведено науково-мистецький захід «Чого твої очі, такі ясні очі, як зірки вкраїнські о самій півночі…» (М. Петренко). Захід приурочили до 200-річного ювілею українського романтика Михайла Петренка та до ювілею БДПУ.
Про пісенну творчість українських романтиків розповіла професор Ольга Новик. Наукові доповіді «Романтична творчість Михайла Петренка в оцінці Юрія Шереха» (Ольга Таран), «Романсова лірика Віктора Забіли» (Єлізавета Осипчук), «Пізній романтизм у творчості Якова Щоголева» (Ганна Панченко) поглибили знання студентів про постаті видатних українських письменників. Поезії Якова Щоголева «На згадування Климовського», Миколи Костомарова «Співець», Михайла Петренка «Тебе не стане в цих місцях», «Весна» читали Ірина Лутченко, Юлія Вітер та Тетяна Деркач.
Пісні Семена Климовського «Їхав козак за Дунай», Михайла Старицького «Ніч яка місячна, зоряна ясная» («Виклик») виконали Ганна Ющук (соло), Анастасія Маркова (гітара). Прозвучали записи романсу Євгена Гребінки «Очи черные» у виконанні Миколи Сліченка та Лучано Паваротті, народної пісні літературного походження на слова Костянтина Думитрашка «Чорнії брови, карії очі» у виконанні Валерія Буймістера та багато інших пісень у виконанні відомих співаків.
Учасники обговорили взаємовплив літературної і народної творчості та роль романтиків у створенні народних пісень ХІХ ст.
«Університетське Слово»
(за матеріалами кафедри української літератури та компаративістики)
Світлини Тетяни Хорольської