У полоні українських романтиків

   На факультеті філології та соціальних комунікацій кафедра української літератури та компаративістики учора, 15 травня, в рамках Днів науки було проведено науково-мистецький захід «Чого твої очі, такі ясні очі, як зірки вкраїнські о самій півночі…»  (М. Петренко). Захід приурочили до 200-річного ювілею українського романтика Михайла Петренка та до ювілею БДПУ.

 IMG_0538 IMG_0530 IMG_0521 

Про пісенну творчість українських романтиків розповіла професор Ольга Новик. Наукові доповіді «Романтична творчість Михайла Петренка в оцінці Юрія Шереха» (Ольга Таран), «Романсова лірика Віктора Забіли» (Єлізавета Осипчук), «Пізній романтизм у творчості Якова Щоголева» (Ганна Панченко) поглибили знання студентів про постаті видатних українських письменників. Поезії Якова Щоголева «На згадування Климовського»,  Миколи Костомарова «Співець», Михайла Петренка «Тебе не стане в цих місцях», «Весна»  читали Ірина Лутченко, Юлія Вітер та Тетяна Деркач.

IMG_0539 IMG_0543 IMG_0545

Пісні Семена Климовського «Їхав козак за Дунай», Михайла Старицького «Ніч яка місячна, зоряна ясная» («Виклик»)  виконали Ганна Ющук (соло), Анастасія Маркова (гітара). Прозвучали записи романсу Євгена Гребінки «Очи черные» у виконанні Миколи Сліченка та Лучано Паваротті, народної пісні літературного походження на слова Костянтина Думитрашка «Чорнії брови, карії очі» у виконанні Валерія Буймістера та багато інших пісень у виконанні відомих співаків.
   Учасники обговорили взаємовплив літературної і народної творчості та роль романтиків у створенні народних пісень ХІХ ст.

«Університетське Слово»
(за матеріалами кафедри української літератури та компаративістики)

Світлини Тетяни Хорольської


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print