Учитель творить Людину. Ці мудрі й ваговиті слова можна сказати тільки про матір і батька (В. Сухомлинський)

Виховання та навчання особистості – це особлива професія, яку не можна порівняти ні з якою іншою справою. Вона має ряд специфічних особливостей, адже ця справа пов’язана з найскладнішим, неоціненним, найдорожчим, що є у житті – з людиною. «…У наших руках – найбільша з усіх цінностей світу – Людина, писав В. Сухомлинський. Ми творимо Людину, як скульптор свою статую з безформенного шматка мармуру: десь у глибині цієї мертвої брили лежать прекрасні риси, які належить добути, очистити від усього зайвого…»

Професія вчителя має велику важливість в житті кожної людини. Це єдина професія, яка може вплинути на формування майбутнього суспільства. Вчитель формує особистість кожного учня, розкриває його таланти та розвиває навички, які допоможуть стати успішним у подальшому житті. Кінцевий результат педагогічної праці можна побачити не сьогодні, не завтра, а через тривалий час. «…Працю вчителя ні з чим не можна ні порівняти, ні зіставити, писав В. Сухомлинський. Ткач уже через годину бачить плоди своєї праці. Сталевар через кілька годин радіє з гарячого потоку металу це вершина його мрії; хлібороб через кілька місяців милується колосками і жменею зерна, вирощеного в полі… А вчителеві треба працювати роки і роки, щоб побачити предмет свого творіння; буває, минають десятиріччя, і ледве-ледве починає позначатися те, що ти замислив; ні в кого так часто не гостює почуття незадоволення, як в учителя…»

Саме дисципліна «Вступ до фаху» для здобувачів першого бакалаврського ступеня вищої освіти спеціальності 014 Середня освіта (Трудове навчання та технології) має на меті розкриття сутності та змісту педагогічної діяльності, шляхи оволодіння професією вчителя, сприяти формуванню педагогічного ідеалу майбутнього вчителя.

Здобувачі групи 1Т та с1Т, розглядаючи питання «Сутність педагогічної діяльності» та «Професійні якості вчителя», висловили дуже гарні думки, якими захотілося поділитися.

Старша викладачка кафедри професійної освіти, трудового навчання та технологій Ольга Курило


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print