Удосконалення якості професійної підготовки майбутніх фахівців соціальної сфери: результати робочої зустрічі ради роботодавців спеціальності 231 Соціальна робота

6 грудня ц. р. за ініціативи завідувачки кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти,к. пед. н., доц. Катерини Петровської відбулося планове засідання Ради роботодавців спеціальності 231 Соціальна робота.

До участі у роботі Ради долучилися наші незмінні колеги-партнери – керівники соціальних установ державного та громадського сектору Запорізької, Дніпропетровської та Вінницької областей, а також запрошені нові члени:

Владислав Мороко — директор Департаменту культури та інформаційної політики Запорізької обласної державної адміністрації;

Наталія Тітійова — фасилітаторка, медіаторка, тренерка, керівниця ГО «Україна. Час єднатися»;

Марія Шурденко — засновниця і керівниця ГО «MAMA CAMP UA», СЕО в Marta Kostyuk Charitable Foundation, авторка освітніх проєктів, соціальна підприємиця;

Ксенія Клейнос — тренерка з креативності, співзасновниця ГО «Час є!», Першого Антикафе м. Бердянська «Час є!»;

Люсьєна Лук’янченко— засновниця студії свят для всієї сім’ї «Корпорація позитиву», співзасновниця освітнього проєкту для івенторів України «Pro_Event», ведуча трансформаційної гри «Сash Flow», соціальна підприємиця;

Тетяна Савченко — педагогиня соціальна Синельниківського ліцею № 5 Синельниківської міської ради Дніпропетровської області, фахівчиня ІІ кваліфікаційної категорії.

З вітальним словом до гостей звернулися перша проректорка, д. пед. н., проф. Ольга Гуренко, яка за сумісництвом є гаранткою освітньо-професійної програми «Соціальна педагогіка» ІІ (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 231 Соціальна робота, та декан факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти, к. пед. н., доц. Євгенія Линдіна, які подякували за багаторічну плідну співпрацю, підтримку активностей та ініціатив університету і кафедри, наголосили на цінності й важливості подібних зустрічей у контексті підвищення якості професійної підготовки майбутніх фахівців соціальної сфери.

У ході робочої зустрічі зі стейкхолдерами відповідно до порядку денного було розглянуто наступні питання:

  • оновлення та затвердження складу роботодавців спеціальності 231 Соціальна робота;
  • затвердження перспективного плану роботи на 2023-2024 н. р.;
  • обговорення діючих освітньо-професійних програм І (бакалаврського) та ІІ (магістерського) рівнів вищої освіти, їх актуальності в умовах воєнного часу. Узагальнення результатів Вступної кампанії 2023 року;
  • внесення пропозицій щодо дисциплін вільного вибору І (бакалаврського) та ІІ (магістерського) рівнів вищої освіти.

У межах обговорення третього питання гаранткою освітньо-професійної програми «Поствоєнна соціально-психологічна реабілітація» ІІ (магістерського) рівня вищої освітик. пед. н., доц. Анастасією Поповою було представлено результати моніторингу якості освітніх програм, що підкреслило важливість  для професорсько-викладацького складу кафедри, адміністрації факультету/університету врахування думки здобувачів з позиції доступності для них навчальних і методичних матеріалів, якості викладання, підтримки їх в освітньому просторі ЗВО тощо.

Колеги наголосили на актуальності діючих освітньо-професійних програм в умовах викликів сьогодення, поствоєнної відбудови та миробудування, а також висловили власне бачення щодо їх вдосконалення. Продуктивним стало обговорення шляхів популяризації спеціальності, підвищення її престижу та авторитету серед громадськості.

По завершенні заходу стейкхолдерам було запропоновано долучитися до опитування за підсумками розгляду ключових питань засідання, результати якого становитимуть цінність у контексті підвищення якості професійної підготовки майбутніх фахівців.

Висловлюємо щиру вдячність колегам-практикам за взаємодію! Сподіваємося на подальше плідну співпрацю і партнерство, реалізацію спільних ідей та проєктів!


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print