Із 13 по 15 вересня ц. р. на факультеті фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти пройшла традиційна VІ Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю “Науково-дослідна робота в системі підготовки фахівців-педагогів у природничій, технологічній і комп’ютерній галузях”, присвячена 190-річчю м. Бердянська та 85-річчю Бердянського державного педагогічного університету.
У роботі конференції взяли участь представники університетів і наукових установ України, Словаччини (Вища школа економіки та державного управління в Братиславі), Польщі (Вища школа управління та адміністрації в Ополе, Вища технічна школа в Катовіцах), Мексики (Заслужений автономний університет Пуебла). Надано 223 доповіді, тези яких увійшли до збірника матеріалів конференції.
Зі вступними словами до учасників конференції звернулися ректор БДПУ, професор Ігор Богданов та перший проректор БДПУ, професор Ольга Гуренко.
У день відкриття учасники заслухали 6 доповідей, зокрема: “Фундаментальна наука в університетах: час рухатись уперед” доктора фізико-математичних наук, академіка Національної академії педагогічних наук України, члена президії Національної академії педагогічних наук України, заслуженого діяча науки і техніки України, завідувача кафедри загальної та прикладної фізики Національного педагогічного університету імені Михайла Драгоманова, професора Миколи Шута; “Універсальний комплексний метод навчання комп’ютерних дисциплін” доктора педагогічних наук, професора проректора з наукової роботи Української інженерно-педагогічної академії Миколи Лазарєва; “Особливості проведення експериментальних досліджень майбутніми інженерами-педагогами” доктора педагогічних наук, професора заслуженого діяча освіти, завідувача кафедри комп’ютерних технологій в управлінні та навчанні й інформатики БДПУ Віталія Хоменка; “Застосування embedded systems у професійній підготовці фахівців вищого навчального закладу” доктора, професора заслуженого автономного університету Пуебла (Мексика) Хосе Італо Кортеса та ін.
Наступного дня відбувалася робота секцій «Теоретичні засади реалізації компетентнісного підходу в професійній освіті. Інноваційні підходи до викладання фізико-математичних дисциплін. Філософський, історичний та світоглядний аспекти навчання фізико-математичних дисциплін» та «Методичні аспекти формування фахової компетентності та розвитку творчих здібностей майбутніх учителів у процесі професійної підготовки. Інноваційні підходи до викладання технологічних дисциплін. Інформаційно-комунікаційні технології у професійній підготовці фахівців».
«Університетське Слово»
(за матеріалами та світлинами факультету)