Сьогодні, 13-го травня, в актовій залі БДПУ вже традиційно (восьмий рік поспіль) проходила щорічна презентація міжнародної діяльності університету в рамках університетських Днів науки та в межах Всеукраїнського фестивалю науки в Україні.
Як і годиться, з вітальним словом спочатку виступила ректор університету, професор Вікторія Зарва, відзначивши вагомий внесок науковців-міжнародників у здобутки рідного вишу, а координатора міжнародної діяльності БДПУ, професора Ігоря Лимана справедливо «охрестила» потужним акумулятором усіх міжнародних університетських надбань. А Ігор Ігорович уже згодом на фактах доводив, що ректор мала цілковиту рацію. Ігор Лиман наголосив, що поєднання щорічної презентації міжнародної діяльності БДПУ із відзначенням Дня Європи цього року є особливо символічним. Для БДПУ міжнародне співробітництво, і перш за все, співробітництво із європейськими колегами, є стратегічним напрямком, спрямованим на інтегрування в світовий освітній простір.
У 2013 році БДПУ підписано 6 договорів про співробітництво із зарубіжними навчальними закладами (раніше, у період з 2001 по 2012 р., укладено 65 таких договорів).
Невід’ємною частиною міжнародної діяльності нашого вишу є участь його структурних підрозділів у реалізації різних проектів із зарубіжними партнерами в рамках програм міжнародних фондів і організацій. БДПУ входить до Мережі членів Інституту Міжнародної Освіти (IIE Network Membership) – програми міжнародного співробітництва, яка об’єднує більш ніж 1200 навчальних закладів зі всього світу; Міжнародної Асоціації Університетських Ректорів (IAUP); Міжнародній Асоціації Університетів Карпатського Регіону.
Велика увага приділяється участі викладачів і студентів університету в конкурсах на одержання грантів. У 2013 році отримано 29 персональних та 11 колективних грантів.
У 2014 році представники університету здійснили візити до 27 країн світу.
Як ці дані, так і багато іншої інформації увійшли до щойно опублікованого щорічника "Міжнародна діяльність Бердянського державного педагогічного університету. Щорічний бюлетень. 2014 рік".
…Згодом проходили презентації найбільш яскравих моментів міжнародної співпраці БДПУ за минулий рік.
Зокрема, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри соціальної педагогіки Ольга Гуренко виступила з доповіддю "Участь Бердянського державного педагогічного університету в спільному європейському проекті ТЕМПУС-IV "Підготовка педагогів та освітніх менеджерів до роботи з гетерогенними групами й організаціями".
Софія Філоненко – директор Науково-дослідного інституту слов’янознавства та компаративістики БДПУ, доктор філологічних наук, доцент розповіла про візит бердянських філологів до Ягеллонського університету".
Олександр Несторенко – кандидат економічних наук, доцент кафедри економіки підприємства та економічної теорії доповів про співробітництво з Вищою школою управління та адміністрації в Ополє (Польща) та з Економічним університетом в Братиславі (Словаччина).
Степан Герилів – головний редактор газети БДПУ «Університетське Слово», як регіональний директор американського Фонду імені К. Ковшевич, проінформував присутніх про діяльність та здобутки представництва Фонду в нашому регіоні та в Бердянську, зокрема, разом із ректором університету Вікторією Зарвою вручив відповідні Сертифікати на право отримання стипендій 8-и студенткам Інституту соціально-педагогічної та корекційної освіти, факультету економіки та управління. Директор ІСПКО Лариса Казанцева передала Степану Миколайовичу для засновниці Фонду п. Христині Ковшевич-Дурбак Подячного листа за останній жест її добросердя , коли з Фонду виділено кошти для семи студенток інституту, які із зони АТО знайшли прилисток у нашому університеті, проживають у гуртожитку, добре вчаться…
Студенти 3 курсу факультету економіки та управління Карапетян Артур, Козлюк Євгеній виступили з доповіддю "Результати закордонних практик студентів у туристичних фірмах Туреччини".
Драгий Денис, студент 2 курсу факультету фізичного виховання, майстер спорту України міжнародного класу з ушу представив досягнення БДПУ на міжнародній спортивній арені і продемонстрував показовий виступ з ушу.
Іоан Ніл, суддя, партнер юридичної фірми "Берч та Каракіолло" (м. Фенікс, штат Арізона, США) виступив з доповіддю "Юридична освіта в міжнародному вимірі: американський досвід в Україні".
Виступали представники національних товариств м. Бердянська: заступник голови Ольга Попова (Польське культурне товариство "Відродження"), заступник голови товариства Оксана Філімонова (Болгарське товариство історії і культури "Родолюбіє"), голова товариства ІринаНагай (Бердянське міське грецьке товариство "Еллада").
Було вручено грамоти кафедрам, що посіли перші місця в рейтингу міжнародної діяльності БДПУ (кафедра історії України, кафедра фундаментальних та інженерно-педагогічних дисциплін і інформатики, кафедра загального мовознавства та слов’янської філології, кафедра економіки підприємства та економічної теорії, кафедра методики викладання фізико-математичних дисциплін та інформаційних технологій у навчанні).
За індивідуальним рейтингом міжнародної діяльності викладачів кращими у 2014 році стали: Межуєв В.І. (ФКЕТ), Лиман І.І. (СГФ), Зарва В.А. (ІФСК).
За високі показники в рейтингу міжнародній діяльності БДПУ були нагороджені: Константінова В.М. (СГФ), Сичікова Я.О. (ІФМТО), Несторенко О. В. (ФЕУ), Несторенко Т.П. (ФЕУ), Гуренко О.І. (ІСПКО), Сєнічева О.А. (ІФСК), Загороднова В.Ф. (ІФСК).
За вагомий внесок у розвиток міжнародного співробітництва нагороджені: Сердюк А.М. (ІФСК), Казанцева Л.І. (ІСПКО), Захарова Н.М. (ІСПКО), Богданов І.Т. (ІФМТО), Казачковська Г.В. (ФЕУ).
За сприяння міжнародній діяльності університету нагороджені: Герилів С. М., Лозовенко А. С., Лагута Я. С.
Грамоти отримали й студенти, які відзначились на міжнародній ниві: Щербина Т.– ІФСК 4 курс, Карапетян А.– ФЕУ 3 курс, Мухін В.– ФЕУ 5 курс, Плахтєєва Є. – ФЕУ 6 курс, Бандуров С. – ІФМТО 3 курс, Ковачов С. – ІФМТО 3 курс, Шелухін С. – ІФМТО 2 курс, Корнілевич Д.– ІППОМ 4 курс, Богданов С. – ІППОМ 3 курс,Чорний В. – ФКЕТ 1 курс, Драгий Д. – ФФВ 2 курс, Попова А. – СГФ 2 курс, ПігарєваД. – СГФ 3 курс.
У рамках презентації народний інструментальний ансамбль "Барвисті музики"виконав румунську народну мелодію "Hora Mare", співали народний ансамбль народної пісні «Золотий гомін» та Анастасія Дядик, а танцювальний колектив «МарЛен» виконав індійський танець.
«Університетське Слово»
Світлини редакції