І переміг, і подарунком ощасливив

Сьогодні, 13-го травня, в рамках університетських Днів науки на базі факультету комп’ютерних та енергозберігаючих технологій серед студентів різних курсів проходив конкурс на кращу комп’ютерну розробку.

Велику увагу привернув виступ студента 3 курсу Антона Дмитрука (науковий керівник – к. п. н. Г. М. Алєксєєва), який подарував комп’ютерну розробку «Архітектурна екскурсія БДПУ засобами застосування 3D редакторів» рідному університету, який і посів І місце в конкурсі. Ми висловлюємо подяку керівництву БДПУ, особисто проректору з наукової роботи Ігорю Богданову за підтримку проекту та професору Заслуженого автономного університету Пуебла, завідувачу лабораторії цифрових систем і поновлюваних джерел енергії Хосе Італу Кортесу за надання інформації. Завдяки цій роботі кожен зможе віртуально відвідати всі куточки нашого славетного першого корпусу, який не тільки допоможе майбутнім студентам та гостям університету орієнтуватися в будівлі головного корпусу, але й є великою архітектурною спадщиною для майбутніх поколінь.

Завдяки тому, що 3D графіка має певний ступінь інформативності й дозволяє найбільш повно представити зовнішні характеристики об’єкту, було створено фотореалістичні зображення архітектурних форм БДПУ. Використовуючи 3ds Max із ігровим рушієм Blender Game Engine для архітектурної візуалізації спільно з іншими додатками Autodesk з гнучкими налаштуваннями, професійну графічну програму Autodesk Mudbox для моделювання високополігональних цифрових скульптур та текстурного фарбування 3D моделей нам вдалося було створити інтерактивну модель БДПУ.

Зацікавили присутніх виступи студентів 3-го курсу Віталія Омельченка – «Розробка простого веб-браузеру з використанням технологій візуального програмування в процесі професійної підготовки студентів педагогічних вузів», Дениса Стрельцова – «Розробка простого файлового менеджера в процесі професійної підготовки майбутніх інженерів-педагогів», студентів 1-го курсу Євгена Заволоки – «Розробка програми для роботи з основними системами числення в процесі професійної підготовки студентів педагогічних вузів», Владислава Янєва – «Використання програми «ADOBE AUDITION» в процесі професійної підготовки студентів педагогічних вузів» (науковий керівник – к. п. н. Г. М. Алєксєєва).

Різноплановими та яскравими були розробки студентів старших курсів К. Єрмакової «Електронний засіб навчання в системі вищої освіти», О. Каліберди «Розвиток творчої діяльності студентів за допомогою конструктора lego mindstorms», І. Коншєва «Ефективність методів захисту програм для забезпечення інтелектуальної власності», М. Петренко «Дистанційне навчання у професійній освіті», М. Самордіна «Застосування штучного інтелекту в процесі навчання», Д. Смагіна «Web-конференція як засіб дистанційного навчання», О. Узякова «Хмарні технології у навчанні», В. Чапнія «Вибір сучасного процесору для домашнього компьютера студента» (науковий керівник – к. т. н., доцент О.В. Антоненко); А. Бєляк, Ю. Григор’ян «Виявлення рівня інтернет-залежності майбутніх інженерів-педагогів комп’ютерного профілю», Д. Светенко, В. Оніпко, П. Сидоренко, І. Коляка «Визначення рівня розвитку логічного мислення майбутніх інженерів-педагогів комп'ютерного профілю» (наук.кер. к.п.н., доцент І. О. Бардус); С. Варзара «Використання програм аудіо запису для створення аудіо підручників», А. Гудочкіна «Контроль та моніторинг знань учнів за допомогою комп’ютера», І. Коляка «Аналіз програмних засобів для 3d моделювання технічних об’єктів», Д. Смагіна «Використання програмного забезпечення для організації онлайн-конференцій у дистанційній освіті» (науковий керівник – к. п. н., доцент Г. П. Чуприна).

Ганна Алєксєєва,
кандидат педагогічних наук,
старший викладач кафедри фундаментальних
та інженерно-педагогічних дисциплін і інформатики

Світлини Ірини Дєдушевої,
студентки БДПУ


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print