8-го червня 2022 року у дистанційному режимі відбувся захист курсових робіт із дисципліни «Теорія і методика музичної освіти» бакалаврів спеціальності 014 Середня освіта (Музичне мистецтво).
Науково-дослідна робота студентів спеціальності 014 Середня освіта (Музичне мистецтво) є однією з найважливіших форм освітнього процесу та складовою їх професійної підготовки. Вона передбачає навчання майбутніх фахівців методології і методики дослідження, а також систематичну участь у науковій діяльності, озброєння технологіями та вміннями творчого підходу до вивчення певних наукових проблем в галузі музичної освіти. Завдання науково-дослідної роботи студентів спеціальності 014 Середня освіта (Музичне мистецтво) Бердянського державного педагогічного університету полягає в розвитку в них умінь творчого розв’язання освітніх завдань під час роботи в закладах загальної середньої освіти, а також у застосуванні методів наукових досліджень на практиці.
Науково-дослідна робота здобувачів полягає в пошуковій діяльності, що виражається насамперед у самостійному творчому дослідженні. Саме такі самостійні та оригінальні роботи були представлені на звітній конференції.
Цілеспрямований аналіз музичної, психолого-педагогічної та методичної літератури, вивчення і узагальнення передового педагогічного досвіду вчителів-новаторів дали змогу здобувачам представити різноманітну актуальну проблематику досліджень серед якої: урок музичного мистецтва та його роль у процесі естетичного виховання та становлення особистості учня у ЗЗСО (здобувач Назаренко О., науковий керівник – к. пед. н., доцент Бузова О.Д.); методи дистанційної освіти на уроках музичного мистецтва (здобувач Єремейчук М., науковий керівник – к. пед. н., доцент Омельченко А.І.); специфіка дитячого голосоутворення та її врахування у вокально-хоровій роботі з учнями початкової школи (здобувач Евін О., науковий керівник – к. пед. н., доцент Григор’єва В.В.); імпровізаційна діяльність учнів на уроках музичного мистецтва (здобувач Денега Д., науковий керівник – к. пед. н., доцент Омельченко А.І.); музичне мистецтво як складова системи естетичного виховання у ЗЗСО (здобувач Орел К., науковий керівник – к. пед. н., доцент Омельченко А.І.); використання творчих завдань на уроках мистецтва у початковій школі (здобувач Милєшко Л., науковий керівник – к. пед. н., доцент Григор’єва В.В.); використання ігрових технологій на уроках музичного мистецтва в ЗЗСО (здобувач Туру К., науковий керівник – к. пед. н., доцент Омельченко А.І.).
Цікаво та змістовно пройшла дискусія із зазначених проблем, підкріплена презентаціями. Наукові керівники констатували якість виконання курсових досліджень здобувачами освіти, позитивні результати захисту та обмін корисним матеріалом й рекомендували продовжити наукову роботу у зазначених напрямках у вигляді написання тез, виступах на профільних конференціях або участі у студентських конкурсах та олімпіадах тощо. Під час оцінювання робіт комісія враховувала відгук наукового керівника та результати перевірки роботи на плагіат.
Вікторія Григор’єва,
к.пед. н, доцент кафедри
теорії та методики навчання
мистецьких дисциплін