Наука, інновації, якість – це основні важелі та рушії розвитку суспільства. Адже саме інновації в науці та високі стандарти якості здатні забезпечити сталий розвиток країни та конкурентоспроможність на світовій арені.
Розуміння важливості цих факторів стало поштовхом для проведення І Міжнародної науково-практичної конференції «SCIENCE. INNOVATION. QUALITY» (SIQ), організатором якої виступила кафедра фізики та методики навчання фізики факультету фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти БДПУ. Співорганізаторами виступили такі закордонні установи: Вища школа економіки і менеджменту суспільного управління (м. Братислава, Словаччина), Вища школа управління і адміністрації (м Ополє, Польща) та Вища технічна школа (м. Катовіце, Польща).
Конференція відбулася 17 – 18 грудня в онлайн-режимі на платформі ZOOM.
До науково-програмного комітету конференції увійшли провідні вчені з України, Латвії, Польщі, Словаччини, Мексики, Туреччини тощо.
Секції конференції охопили широке коло наукових напрямків, щоб вкотре продемонструвати єдність наукових методів, підходів, інструментів.
У конференції взяли участь 365 учасників з усіх куточків світу (60 – представники з інших країн). Географія конференції налічує 12 країн та має кросконтинентальний характер. Серед країн учасниць: Латвія, Литва, Словаччина, Туреччина, Польща, Мексика, Казахстан, Естонія, Бразилія, Узбекистан, Білорусь, Україна.
Приємно констатувати, що конференція охопила 130 закладів освіти і наукових установ майже зі всіх областей України.
Серед учасників – представники університетської науки, наукових установ України, викладачі коледжів, вчителі, здобувачі вищої освіти всіх рівнів підготовки, представники бізнесу та промислових підприємств.
За результатами конференції всі учасники вже отримали сертифікати, що підтверджують участь та проходження навчання за циклом семінарів обсягом 15 академічних годин.
Наразі вже формується збірник матеріалів та розширена програма учасників, які будуть розміщені на сайті університету, сайті конференції.
Конференція SIQ зареєстрована в УКРІнтеї та підключена до системи OJS (Open Journal Systems), що свідчить про її високий рівень та відповідність світовим стандартам.
Модерацію конференції здійснювали молоді учені БДПУ: Дмитро Піменов – технічна підтримка, Вікторія Бондаренко – комунікація, Сергій Ковачов – дизайн та брендінг.
Спеціальні гості – доктори наук з Мексики, Ірина та Анатолій Коноваленки – забезпечили переклад конференції для розуміння учасниками один одного, адже доповіді проголошували англійською, іспанською, португальською мовами.
Право відкриття конференції було надано декану факультету фізико-математичної та технологічної освіти БДПУ доктору педагогічних наук, професору Вікторії Жигірь яка привітала учасників конференції та окреслила основні вектори розвитку фізико-математичної освіти та природничих наук у Бердянському державному педагогічному університеті.
Завідувач кафедри фізики та методики навчання фізики, доктор технічних наук, доцент Яна Сичікова ознайомила учасників з нашим вишем, здійснила віртуальну прогулянку сторінками БДПУ.
У пленарному засіданні взяли участь провідні вчені світу, а саме: професор Осман Адігузель (Туреччина); доктор наук з фізики Анатолій Коноваленко (Мексика), доктор наук з математики Ірина Коноваленко (Мексика), докторант Жанимгуль Койшибаєва (Казахстан), PhD-студент Лаура Крузадо Ліма (Мексика), постдок Володимир Ткач (Бразилія), доцент Валерій Білошапка (Україна).
Телеграм-зв’язком привітав учасників з відкриттям конференції Анатолій Попов (Латвія).
Попри розмаїття країн, учасники добре порозумілися, адже наука говорить універсальною мовою та не має кордонів. Було багато наукових дискусій, запитань, обговорень. Не обійшлося й без веселих ноток – учасники заспівали мовами своїх країн, знайомлячи один одного із національною культурою.
Дуже прикро, що в часи пандемії ми позбавлені змоги проводити очні зустрічі. Сподіваємося, що наступного разу ми матимемо змогу зібратися у стінах БДПУ і насолодитися не тільки роботою конференції, а й теплим Азовським морем.
Оргкомітет щиро дякує ректору БДПУ професору Ігорю Богданову за сприяння у проведенні заходу.
Конференція SIQ – справжня подія для м. Бердянська і Бердянського державного педагогічного університету, адже вперше один захід зміг об’єднати учасників з усіх куточків світу. Пишаємося нашими досягненнями. Впевнені, що ім’я БДПУ міцно вкорениться у світовий науковий простір!
З прийдешніми святами!
Організаційний комітет SIQ