Приємний післясмак залишили традиційні ХХІ Міжнародні педагогічно-мистецькі читання «Неперервна педагогічна освіта ХХІ століття: досвід, інновації, тенденції», котрі завдяки колективу і безпосередньо завідувачці відділу змісту і технологій педагогічної освіти Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України, докторці педагогічних наук, професорці Мирославі Вовк, зібрали наукову спільноту, митців з
багатьох регіонів України для вшанування пам’яті неординарної науково-творчої особистості – Оксани Петрівни Рудницької.
Саме 30 листопада 2023 року, у переддень дня народження Оксани Петрівни, представники закладів освіти, наукова, освітянська і мистецька спільноти мали можливість доєднатися до заходу як офлайн, так і онлайн.
Конференцію відкрила вітальним словом докторка педагогічних наук, професорка, членкиня-кореспондентка НАПН України, директорка Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України Лариса Лук’янова.
Присутні вшанували пам’ять професора Оксани Рудницької, адже її досягнення у науковому і мистецькому колі настільки потужні, що їх результати були, є і будуть предметом цікавих дискусій для багатьох поколінь. Спадщина Оксани Рудницької завжди своєчасна і надважлива для мистецько-педагогічної галузі, про що засвідчує широка проблематика конференції.
Викладачі кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін БДПУ уже протягом багатьох років є постійними учасниками Міжнародних педагогічно-мистецьких читань.
Цього року представити Бердянський державний педагогічний університет випала можливість і честь завідувачці кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін, кандидатці педагогічних наук, доцентці Вірі Бурназовій, яка виступила з цікавою, змістовною й креативною доповіддю “Організація освітнього процесу на кафедрі теорії та методики навчання мистецьких дисциплін в умовах тимчасового переміщення БДПУ: виклики та перспективи”, ілюстрованою естетичною презентацією й музичним супроводом, яка не залишила байдужими присутніх в залі і по той бік екрану та викликала бурхливі оплески.
Пані Віра презентувала здобутки майже дворічної роботи кафедри з наукової, навчально-методичної, фестивальної, конкурсної, профорієнтаційної діяльності в умовах існування університету «без стін», говорила про подолання складнощів організації освітнього процесу для мистецьких спеціальностей, нові виклики, які стоять сьогодні перед тимчасово переміщеними ЗВО та освітянами, наголосила на подальших перспективах, зазначивши, що Бердянський державний педагогічний університет був, є і завжди буде ЗВО, який діє виключно в українському законодавчому полі, а наше рідне місто Бердянськ – це Україна!
Також, користуючись нагодою, презентувала і подарувала артбук «Мистецтво в окупації», який реалізований командою на чолі з Яною Сичіковою в рамках програми #ZMINA_2_0 “Субгранти для культурних проєктів” фонду “ІЗОЛЯЦІЯ” за фінансової підтримки Європейського Союзу на основі зібранних матеріалів про 12 митців, які жили у м. Бердянськ в умовах окупації та з часом знайшли можливість виїхати на підконтрольну Україні територію.
Дуже приємними були слова Світлани Соломахи, кандидата педагогічних наук, старшого наукового співробітника відділу змісту і технологій педагогічної освіти Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України, яка наголосила на багаторічній дружбі, конструктивному дискурсі, єдності мовлення, творчій співпраці з колективом кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін.
Безмежна вдячність і висока шана колегам Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України за відданість справі і фаховість, бажання досягати спільних поставлених цілей і намірів, отримання насолоди від багаторічної співпраці та спілкування з колективом кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін, їх розуміння та залучення до участі в Міжнародних педагогічно-мистецьких читань пам’яті професора О.П. Рудницької, до дискусійної платформи з проблем педагогічної і мистецької освіти в Україні, адже кожен з учасників міцно тримає свій стрій – освітній, мистецький, волонтерський, людяний, а тим самим наближає таку омріяну й довгоочікувану перемогу!
Низький уклін незламним силам оборони України за можливість працювати, комунікувати, творити, жити!
За матеріалами кафедри ТМНМД