Щорічно з 25 листопада до 10 грудня проводиться Всеукраїнська кампанія «16 днів проти насильства» з метою привернення уваги до проблем подолання насильства в сім’ях, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.
Не залишилися осторонь і здобувачі вищого (бакалаврського) рівня факультету філології та соціальних комунікацій, які навчаються на ОПП «Філологія (германські мови та літератури (переклад включно), перша – англійська, друга – німецька)». Під час кураторської години вони разом зі своєю кураторкою, доценткою Оксаною Дубровою обговорили заходи цієї щорічної кампанії, що були ініційовані Першим всесвітнім інститутом жіночого лідерства 1991 року. Власне тоді задекларували зв’язок між насильством стосовно жінок та правами людей.
Було наголошено, що дати початку та завершення кампанії були вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини. Так, у цей період суспільство відзначає Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок (25 листопада), Всесвітній день боротьби зі СНІДом (1 грудня), Міжнародний день боротьби з рабством (2 грудня),Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями (3 грудня), Міжнародний день волонтера (5 грудня),Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі (6 грудня),Міжнародний день прав людини (10 грудня).
Мета кураторської години – не лише проінформувати і привернути увагу здобувачів до проблем насилля в українських родинах, а й залучити їх до активних дій з їх протидії (активізація волонтерського руху, особиста підтримка жертв насилля через бесіди, поради, моральну підтримку тощо).
Дізналися здобувачі й про деякі історичні факти стосовно цієї кампанії, зокрема про те, що Україна в повну силу приєдналася до акції “16 днів проти насильства” у 2001 році. Але вже через рік ці ініціативи та заходи об’єднали 20 регіонів України та майже 80 всеукраїнських громадських організацій. Оксаною Дубровою було наголошено: суспільство розуміє, що найвищою цінністю будь-якої держави, у тому числі й України, є життя та здоров’я, честь та гідність, недоторканність та безпека людини. І саме такі виховні заходи допомагають здобувачам не лише дізнаватися про такі акції, але й активно до них долучатися.
Оксана Дуброва,
доцентка кафедри іноземних мов і методики викладання