У сучасному світі, де виклики та кризи змінюють наше сприйняття суспільних цінностей, роль волонтерства стає все більш значущою. Це не лише прояв альтруїзму, а й важливий елемент соціальної взаємодії та підтримки.
В час, коли в Україні триває війна, в час, коли підтримки та допомоги потребує велика кількість людей, Школа для новачків-волонтерів набуває особливої актуальності в умовах, що склалися в Україні. Війна, яка залишає після себе безліч руйнувань та людських трагедій, вимагає організованої волонтерської відповіді. Саме тому, кафедрою соціальної роботи та інклюзивної освіти було прийнято рішення про запуск Школи волонтерів, яка стартувала 1 грудня.
Метою діяльності Школи є підготовка здобувачів освіти до волонтерської діяльності, заохочення до активної участі у соціальному житті своєї громади та країни, розвиток лідерського потенціалу. Модераторками та тренерками Школи є викладачі кафедри Анастасія Тургенєва та Алла Мельничук.
Цього року до навчання у Школі долучилися здобувачі вищої освіти різних спеціальностей факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти.
На заході з вітальним словом виступила завідувачка кафедри Катерина Петровська. Вона розповіла також про історію створення Школи, яка функціонує на кафедрі більше 20 років. А модератори підготували цікаву вступну мотиваційну частину для залучення у волонтерство, в рамках якої відбулося знайомство учасників та учасниць Школи, визначено правила взаємодії у групі, обмін власним досвідом у цій галузі.
У рамках діяльності Школи передбачено проведення тренінгів, воркшопів, семінарів з різноманітних тем і питань: “Волонтерські можливості: огляд ресурсів”, “За межами стереотипів: гендерна рівність у фокусі”, “Про краудфандинг. Як успішно залучати кошти?” і ще багато чого іншого.
Далі — більше й цікавіше…
В цьому році діяльність Школи волонтерів__ок підтримала громадська організація Асоціація Української Миротворчої Школи за фінансової підтримки Terredes Hommes Germany в рамках проєкту «Підтримка дітей та молоді шляхом зміцнення потенціалу низових ініціатив швидкого реагування в Україні».
За матеріалами кафедри