Війна війною, а якісна професійна підготовка майбутніх соціальних працівників за розкладом

Професійна підготовка соціальних працівників – відповідальна місія створення передумов для якісного соціального обслуговування населення для забезпечення їхнього добробуту в умовах війни та післявоєнного відновлення нашої країни.

Кафедра соціальної роботи та інклюзивної освіти прикладає максимум зусиль для того, щоб якісно готувати майбутніх соціальних працівників до здійснення їх професійної діяльності. Практика залучення фахівців-практиків на дисципліни бакалаврського та магістерського рівнів є традиційною, однак завжди цікавою.
Так, в рамках освітнього компоненту «Лабораторний практикум медіаторних технологій», що викладається в межах сертифікатної програми «Соціальна медіація» для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти освітньої програми «Соціальна педагогіка» за спеціальності 231 Соціальна робота були запрошені професійні медіатори на гостьові семінари.
6 жовтня на пари до майбутніх соціальних працівників завітав Євген Кавун, випускник школи «Інженери порозуміння», практикуючий медіатор вирішення конфліктів у громадах. Із зустрічі з ним здобувачі дізналися про особливості проведення медіації в громаді, почули про цікаві випадки, а також отримали цінні знання щодо правил проведення попередньої зустрічі на конкретних прикладах.
7 жовтня пару з Лабораторного практикуму медіаторних технологій завітала Наталія Тітійова, практикуючий медіатор-фасилітатор мобільної бригади Української Гельсінської спілки, щоб поділитися досвідом проведення медіації для внутрішньо переміщених осіб, які внаслідок війни були вимушені покинути свій дім та переїхати у нове місто. Пані Наталія презентувала досвід роботи своєї мобільної бригади, описала практику роботу зі зверненнями та вирішенням конфліктів серед внутрішньо переміщених осіб. Цікавинкою зустрічі стало проведення стимуляційної медіації, де студенти мали змогу спробувати свої знання на практиці та сформувати навички проведення медіаційної процедури.
Усі учасники зустрічі залишилися задоволеними форматом онлайн-зустрічей, це безцінний досвід, який дозволяє примножувати результати теоретичної підготовки та сприяти готовності майбутніх фахівців працювати за фахом.

За матеріалами
кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print