У середині березня в Києві проходив тренінг «Школа місцевого журналіста», який проводили фахівці Інституту масової інформації. Три дні молоді й досвідчені журналісти поглинали інформацію, обмінювалися досвідом та обговорювали суспільно-важливі теми. Цікаво, що гасло ІМІ – «Включайся!». Тож присутні активно включалися в роботу, заряджаючись ідеями, щоб потім писати для читачів своїх міст якісніше, краще.
Потрапила туди і я – студентка четвертого курсу Інституту філології та соціальних комунікацій БДПУ. Просто заповнила заявку, й, чесно кажучи, навіть не сподівалася на те, що стану однією з 22-х щасливчиків, які отримають шанс поспілкуватися з провідними експертами України. Триденна програма була досить насиченою – з 10:00 до 18:00 ми слухали лекції. Цікаво, що навіть під час каво-пауз обговорювали теми лекцій, дискутували, порівнювали однакові ситуації різних міст (див. світлини).
Відкрив серію тренінгів експерт Інституту політичної освіти Андрій Осіпов, який розповів про обов’язки міського голови, депутатів, повноваження місцевої ради. «Депутат – це «бомж» місцевого самоврядування, адже не в кожного подібного чиновника є навіть власний кабінет» – говорив Андрій, викликавши посмішки в присутніх.
Експерти Інституту політичної освіти Володимир Феськов і Тарас Случик читали лекції на складні теми, особливо для молодих журналістів – створення та діяльність комунальних підприємств, доступ до інформації у місцевій раді. А зустріч з головою Громадської організації «Наші гроші» Олексієм Шалайським справила на присутніх особливе враження. Пан Олексій розповідав про складні журналістські розслідування, про корупційні схеми.
Усіх експертів та гостей перераховувати не буду, скажу лише, що після трьох днів ми ще довго стояли біля, так би мовити, тренувальної бази, обговорювали теми, на які лектори звертали увагу, й не могли розпрощатися, щоби роз’їхатися по домівках. Обмінювалися контактами, телефонами, обіцяючи одне одному обов’язково коли-небудь зустрітися ще…
Леся Сухомлин,
студентка-журналістка БДПУ,
учасниця столичного тренінгу
«Школа місцевого журналіста»
Світлини автора