Всеукраїнський конкурс-захист науково-дослідницьких робіт учнів-членів «Малої академії наук України» у 2022-2023 навчальному році

25-26 лютого 2023 року у дистанційній формі було проведено Всеукраїнський конкурс-захист науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України у 2022/2023 навчальному році.

У засіданні журі ІІ (обласного) етапу конкурсу відділення «Екології та аграрних наук» секцій «Агрономія», «Селекція і генетика», «Екологія» та «Охорона довкілля» взяв участь кандидат біологічних наук, доцент кафедри біології, здоров’я людини та фізичної реабілітації Віталій Гнатюк.

У відділенні було представлено 6 наукових робіт. Найбільшу кількість балів набрала учениця Запорізького колегіуму «Елінт» Запорізької міської ради Білан Анастасія Станіславівна з темою науково-дослідної роботи «Прояв господарсько-цінних ознак у різних сортів амаранту». Науковими керівниками роботи виступили докторка сільськогосподарських наук, професорка кафедри генетики та рослинних ресурсів Запорізького національного університету Ірина Олексіївна Полякова та вчитель біології і екології І категорії Запорізького колегіуму «Елінт» Юлія Сергіївна Вітковська. Таким чином, учениця посіла І місце по секції «Селекція та генетика».

Загалом у кожній із 4-х секцій були свої переможці. Так, у секції «Екологія» ІІ місце посіла учениця ЗОШ № 5 м. Бердянська Яковенко Дар’я з темою роботи «Використання методів флуктуючої асиметрії листової пластинки тополі пірамідальної або раїни (Populus pyramidalis rozier) для оцінки екологічного стану повітря урбанізованих територій на прикладі м. Бердянська».

Цьогорічний конкурс НДР показав високий потенціал молодих науковців у царині наукових звершень. Зичимо їм не зупинятися на досягнутому та впевнено долати нові вершини наукових досліджень, адже кожен із них сьогодні робить хоч і маленькі, але дуже вагомі кроки до перемоги!

Доцент Віталій Гнатюк


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print