Чорнобиль… Чорний біль нашої землі. Скільки б не минуло років, це слово полум’яніє чорним вогнищем скорботи в наших серцях.
Сьогоднішньому студентству, яке народилося значно пізніше жахливої трагедії, складно уявити її масштаби: кількість постраждалих людей, зламані долі… Саме тому не втрачає актуальності виховна робота викладачів катедри початкової освіти зі здобувачами вищої освіти в цьому напрямку (ФППОМ, декан – професорка Людмила Коваль).
Так, 26 квітня ц. р. доценткою Тетяною Ніконенко на платформі Zoom було проведено кураторську годину з майбутніми магістрами м11ПО гр. Мета заходу полягала в тому, щоб нагадати їм події та наслідки найстрашнішої катастрофи минулого століття, підтримати інтерес до минулих подій нашої Батьківщини, виховувати почуття відповідальності за свої вчинки.
Здобувачі груп 21ПО, 31ПО гр. з ініціативи старшої викладачки Марини Нестеренко в своїх містах і селищах відвідали меморіали трагедії, щоб вшанувати пам’ять загиблих і постраждалих.
Першокурсники 11ПО гр. з кураторкою – старшою викладачкою Крістіною Петрик, створили відеоролик до 35-річчя Чорнобильської трагедії та презентували музичний проєкт «Звуки Чорнобиля» (сучасне бачення), у якому творчо інтерпретували кліпи від українських виконавців та подали їх як бібліотеку звуків у Зоні Відчуження. Цей аудіовідбиток є колекцією унікальних звуків, притаманних цьому місцю: шум вітру, плескіт води, скрип колеса огляду в Прип’яті та, навіть, звуки у деяких приміщеннях. Музика, яка створена задля глибшого розуміння важливої теми Чорнобиля.
Сподіваємося, що проведені заходи залишили відбиток небайдужості в серцях майбутніх учителів початкової школи.
За матеріалами катедри початкової освіти