Виховна година до Міжнародного дня жінок і дівчат у науці

У сучасному світі все більшої актуальності набувають проблеми гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок. Із 2016 року 11 лютого щорічно відзначається Міжнародний день жінок і дівчат у науці. Заснуванню цієї дати передувала прийнята 20 грудня 2013 року Генеральною Асамблеєю ООН резолюція «Наука, техніка та інновації в цілях розвитку», в якій проголошувався рівний доступ жінок і дівчат будь-якого віку до досягнень і розвитку науки, техніки і інновацій як запорука забезпечення гендерної рівноправності у цій сфері. Через два роки, 20 грудня 2015 року, Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію, якою встановила 11 лютого як Міжнародний день жінок і дівчат у науці. Більше 60 країн приєднались до ініціативи, серед яких і наша країна.

Так, 9 лютого для здобувачів вищої освіти  спеціальності 014 Середня освіта (Музичне мистецтво) (м12ММ і 33ММ групи) була проведена виховна година, присвячена Міжнародному дню жінок і дівчат у науці.  Куратор доцентка Анетта Омельченко ознайомила присутніх з  історією виникнення і метою святкування цієї дати.

Присутні розглянули зміст Стратегії впровадження в Україні гендерної рівності у сфері освіти до 2030 року, стратегічні цілі та завдання щодо реалізації державної політики стосовно забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у сфері освіти. Учасники виховного заходу розглянули постаті відомих жінок в історії людства та України зокрема. Серед цікавих фактів про жінок у науці були наведені прізвища та ім’я  українських жінок, які отримали грошову премію у розмірі 150 000 грн у Програмі L’OREAL – ЮНЕСКО “Для жінок у науці”. За даними Інституту досліджень українки успішно працюють у різних галузях наук. Найбільше жінок-науковиць у галузі суспільних (65,8%), медичних (65,2%), гуманітарних (60,3%) наук. Але результати проведених глобальних опитувань показують, що жінки все ще недостатньо представлені у світовій науці.

Отже, досягнення гендерної рівності є основою для розбудови міцної правової держави, яка має рівні умови для реалізації прав людини, участі в національному, політичному, економічному, соціальному та культурному розвитку, отриманні рівних винагород за результатами рівної праці.

За матеріалами кафедри ТМНМД


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print