Початок липня 2023 року видався по-справжньому науково спекотним. Кандидатці педагогічних наук, старшій викладачці кафедри початкової освіти Крістіні Петрик (декан факультету ППОМ, докторка педагогічних наук, професорка Людмила Коваль) та доктору історичних наук, професору кафедри історії та філософії Ігорю Лиману випала нагода стати учасниками Міжнародного воркшопу «Інформування про Європейський союз в умовах російської агресії» в рамках проєкту програми Жана Монне «Відбудова потенціалу Європейських студій на українських територіях, що постраждали від конфлікту: осмислюючи виклики та генеруючи рішення» і презентувати рідний Бердянський державний педагогічний університет у рамках роботи секції «Викладання Європейських Студій в умовах війни: досвід університетів-учасників».
Викладачі мали можливість поспілкуватися з колегами з тимчасово переміщених, але надзвичайно стійких і потужних ЗВО м. Запоріжжя, м. Мелітополя, м. Маріуполя, м. Луганська, м. Донецька та перейняти досвід діяльності в таких напрямках: «Післявоєнна відбудова: світовий досвід для України», «Музи не мовчать: культурна політика ЄС в умовах війни», «Спільна зовнішня та безпекова політика Європейського Союзу в контексті війни росії проти України», «Стійкість до інформаційних впливів в умовах війни», «Цифрова трансформація в Україні та інтеграція в ЄС», «Мережева комунікація у процесі європейської інтеграції України», «Європейська військова допомога Україні: особливості комунікацій в умовах війни», «Особистість та громадянське суспільство в умовах повномасштабної війни: розуміння множинності досвіду та вразливості», «Міграційна політика ЄС: міфи та реалії», «Постконфліктна кримінальна юстиція: внесок Європейських студій», «Інтерактивні методи у викладанні європейської та євроінтеграційної тематики», «Проєкти програми ім. Жана Моне: Секрети успішної заявки» та ін.
В умовах сьогодення ми маємо усвідомлювати, що інтеграція України в європейський освітній простір є складником цивілізаційного вибору, а посилення європейських студій в університетах – одним із ключових компонентів стійкості вітчизняної вищої освіти.
Щира вдячність координатору цього проєкту Роману Калитчаку за запрошення та координацію, а голові правління Української Асоціації Викладачів і Дослідників Європейської Інтеграції (АПРЕЙ) Ірині Сікорській та координаторці National Erasmus+ Office in Ukraine Світлані Шитіковій & HERE team – за організацію та підтримку!
За матеріалами кафедри початкової освіти