Зберігаючи культуру, самобутність, традиції…

Нарешті здійснилася давня мрія греків Бердянська: вшановуючи внесок греків у розбудову міста, ми урочисто відкрили пам’ятну дошку на будинку, в якому в ХІХ ст. знаходилося Консульство Королівства Греції у Бердянську. Із перших днів заснування Бердянська в ньому проживали елліни. Історія Бердянська дбайливо зберегла імена тих, чий внесок в розвиток міста і порту беззаперечний. Іван Матіас, Кузьма Аргиропуло, Ієронім Хардалло, Іван Деметріадіс – обіймали посаду міського голови Бердянська в кінці 19 століття. Навіть місце для будівництва порту було обрано греком – капітаном Миколою Критським, а активність грецької діаспори в Бердянську стала підставою для заснування в місті і консульства. В архітектурі нашого міста збереглися будинки, споруджені  першими переселенцями-греками. Вони змогли зберегти та передати своїм нащадкам культуру, самобутність, традиції, особливості національної кухні. Назва однієї з вулиць міста – Грецька, де  сьогодні встановлена пам’ятна дошка. Це – внесок нащадків та їхня вдячність своїм батькам, дідам.

Бердянське міське грецьке товариство – єдине з національних
товариств міста, яке стало переможцем проектів громадського бюджету, ввійшовши в 10-ку найкращих та отримало фінансування свого проекту.

На нашому святі були присутні поважні гості: Генеральний Консул Республіки Греції в Маріуполі пані Елєні Георгопулу, Голова Федерації грецьких товариств України Олександра Іванівна Проценко-Пічаджи, міський голова Володимир Чепурний та секретар виконкому Олексій Холод, голови та активісти національно-культурних товариств міста, студенти та викладачі Бердянського державного педагогічного університету. Після урочистого відкриття пам’ятної дошки відбулася зустріч пані Консула та голови ФГТУ з ректоратом, зі студентами та викладачами Бердянського державного педагогічного університету. Перший проректор університету, професор  Ольга Гуренко висловила сподівання на подальшу плідну співпрацю, а професор БДПУ Ігор Лиман розповів про величезну пошукову роботу, яку провели науковці кафедри історії та філософії університету щодо внеску греків у розбудову міста Бердянська.

8 4

5 7

Бердянськ – багатоетнічне місто, в якому проживають близько 30 етносів. У ньому активно працюють 8 національно-культурних товариств: культурно-освітнє товариство «Відродження», болгарське товариство історії та культури «Родолюбіє», Бердянський центр німецької культури «Фройндшафт», Єврейська громада «Тхія», Бердянська спілка вірмен, грецьке товариство «Еллада», Італійський культурний центр «Емілі». Голова товариства «Відродження» Олексій Сухомлинов розповів про плідну співпрацю національних товариств та привітав греків Бердянська зі значною подією. Лауреат ІІІ премії VIII Міжнародного фестивалю грецької пісні імені Тамари Каци в номінації «Ансамблі» народний ансамбль народної пісні «Золотий гомін» (керівник – доцент Олена Бузова) та народний інструментальний ансамбль «Барвисті музики» (керівник – доцент Павло Косенко) привітали присутніх піснями на діалекті Приазовських греків. Ми дуже вдячні всім, хто розділив з нами наше свято та сподіваємося, що це не останній візит пані Елєні до нашого міста та до нашого університету.

Όλα καλά και πάντα καλά!

14 16

18 (1)

20 25

Ірина Нагай,
заступник декана гуманітарно-економічного факультету,,голова Бердянського міського грецького товариства «Еллада
»

 


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print